Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Porownanie 100NX - Corolla


Gość mechu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zona mi zaczela marudzic ze chce 100nx bo jej sie podoba.

Stwierdzilem ze fajnie miec jakies autko na miasto z mocniejszym silnikiem

i tu wlasnie jest problem :

Pojechalem poogladac kilka egzemplazy - jezdzilem dwoma i obydwa byly jakies zamulone.

Porownuje to oczywiscie do mojej corolli e11 silnik 1.3.

W zwiazku z tym mam pytanie czy ktos miezyl przyspieszenie 1.6 do 100, lub porownywal do corolki.

Moze ktos z okolic katowic chcial by sie ze mna spodkac by mnie przekonac ze moje 1.3 (11.9 sek do 100 vmax 200) jednak nie przegoni 100nx 1.6.

A moze ktos z was byl na hamowni i ma wykresy - wtedy bedzie mozna na 100% powiedziec ktory lepiej ciagnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r

ja swoją setką 1.6 16v w gazie przejechałem 100m w 12,5 s. ale nie można zapomnieć (dla wielu może to być zdziwieniem) że jechało nas wtedy 5 osób. Tak tak. Nie sprawdzałem jak sam jechałem.

Więc 100NX powinna wciągnąć Twoją Corollę bez najmniejszego problemu.A jak byś chciał wiedzieć jakie prędkości rozwija nyska to poczytaj forum. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo ja na codzień jeżdzę Hondą Civic 1.3 16V z 91 (tzw. żelasko), oraz Nissanem 100NX 1.6 16V z 92 roku. Pierwszą kupiłem Honde i byłem bardzo mile zaskoczony jak ładnie to autko przyspiesza (zawdzięcza to niskiej wadze), ale straciło w moich oczach jak wsiadłem w 100NX'a. Przyspieszenie bez porównania lepsze. W to,że Twoje Toyka z silnikiem 1.3 poleci 200 to niewierze chyba,że mówimy o prędkości wskazywanej przez licznik która niestety ni jak się nie ma do rzeczywystej prędkości. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W to,że Twoje Toyka z silnikiem 1.3 poleci 200 to niewierze chyba,że mówimy o prędkości wskazywanej przez licznik która niestety ni jak się nie ma do rzeczywystej prędkości.

 

Pewnie ze 200 licznikowe - faktycznie jest 192 (ale 200 zawsze lepiej bzmi).

Natomiast w sunny przeklamanie licznika jest 8 - 10 % (miezone w moim y10 i w dwuch innych n14) - to tez ma znaczacy wplyw na wyniki waszych pomiarów.

 

MOZE JEST KTOS Z KATOWIC ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r
W to,że Twoje Toyka z silnikiem 1.3 poleci 200 to niewierze chyba,że mówimy o prędkości wskazywanej przez licznik która niestety ni jak się nie ma do rzeczywystej prędkości.

 

Pewnie ze 200 licznikowe - faktycznie jest 192 (ale 200 zawsze lepiej bzmi).

Racja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
No i nikt odwazny sie nie znalazl !!

to sobie kupilem Starletke - teraz to zadna nysa mnie nie dogoni :-))))

Sorka, ale z czym Ty do naszych NXów, SXów i ZXów startujesz. Każde z tych aut jest o niebo lepsze od Starletki. Niedość,że większe w środku i ze sporym bagażnikiem to zarówno NX jak i ZX jest targa, więc pogadamy w lato. A SX i ZX są RWD i bardzo mocne i nimi można się dopiero pobawić a Ty tylko możesz się potoczyć. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nikt odwazny sie nie znalazl !!

to sobie kupilem Starletke - teraz to zadna nysa mnie nie dogoni :-))))

Sorka, ale z czym Ty do naszych NXów, SXów i ZXów startujesz. Każde z tych aut jest o niebo lepsze od Starletki. Niedość,że większe w środku i ze sporym bagażnikiem to zarówno NX jak i ZX jest targa, więc pogadamy w lato. A SX i ZX są RWD i bardzo mocne i nimi można się dopiero pobawić a Ty tylko możesz się potoczyć. Pozdro

 

co do zx-a to nie da się ukryć, że to cudo jest

mechu co do tej starletki... to chyba jebje mi tu komiksem :lol::lol::lol:

soooory :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zescie po mnie pojechali - jak wroce z pomiarow to dam znac co wyszlo.

podejzewam ze z 100nx 1.6 nie bede mial problemow (a juz na pewno nie bede mial jak wgram nowy soft i zdejme ogranicznik)

 

ps.: http://www.toyota-starlet.pl/

 

Zobacz ile waży starletka tylko 850kg a 100NX 1020kg, więc z racji tego masz prawo mieć lepsze osiągi, ale nasze setki po dobrych regulacjach z silnikami 1.6 kręcą setke poniżej 10 sek. Toya którą pokazujesz pod adresem http://www.toyota-starlet.pl jest uturbiona a my rozmawialiśmy o seryjnym aucie. Nasze auta po uturbieniu taką starletke wciągną bez problemu. Przykładem jest Primera Coobcia z 2.0 Turbo. Wystarczy,że zerkniesz na jego wykresy z chamowni i wtedy zamilkniesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Zamiast teraz sie wymadrzac trzeba bylo mnie przekonac do 100nx.

 

ENDRIU: 75HP to miala starlet P8

Powiedz mi co nas obchodzi czym jezdzisz :?: Chciales sie sprawdzic to trzeba bylo przyjechac do WWA to bym Cie wyleczyl, trudno zeby ktos jeszcze placil za paliwo, aby Cie przekonac.

Dla mnie mozesz jezdzic Maluchem, Starletka czy chocby Supra. Milego uzytkowania Starlety (dziwne, ze skoro z Ciebie taki scigacz nie kupiles jakies mocnej Toyoty a jedynie autko dla kobiet)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tak szybko ...

Zamiast teraz sie wymadrzac trzeba bylo mnie przekonac do 100nx.

Nikt się nie mądrzy. Od razu pisaliśmy żeby brać nissana. Ze swoją toyką niestety pomyliłeś forum i ludzi. My nie dziadki jeżdzące toczydełkami do hipermarketów na zakupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak - 1.3 pojemności i rekordy prędkości i przyspieszenia,tak, że beret z anteną zrywa z bani :lol: . Nie ma jak to opowieści z krainy mchu i paproci o wspaniałej Toyocie. Powodzenia przy łojeniu Skody Felicji na światłach - to jest max, co można wycisnąc z tego japońskiego cinquecento. Ze 100 NX to Ci się nie uda 8). Jeszcze jak trafisz na NX2.0 to nie zdążysz pokumać co Cię wyprzedziło :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...