Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawieszenie J11 - dziwne odczucie


Jerzaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam,

Dopiero co kupilem J11 z 2019r 1.5dCi (40 tys km ) i po przesiadce z Hyundaia i40 zauwazylem, ze auto jest jak dla mnie bardzo miekkie. Kolysze sie na nierownosciach drogi a po wiechaniu jednym kolem w jakas nierownosc na drodze przy szybszej jezdzie ( studzienka, dziura ) mam dziwne wrazenie jakby auto troche uciekalo -myszkowalo przez krotka chwile. W aucie raczej nic nie stuka w zawieszeniu, typowe odglosy przy nierownosciach drogi jak w innych autach. Pytaniem jest czy te auta tak maja, czy warto pojechac najpierw na stacje diagnostyczna i o ile jest cos nie tak to do dealera z reklamacja, bo mam na to auto gwarancje.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. A nie masz czasem kół 19 - 20"?

Ja miałem dokładnie to samo uczucie po zmianie z 17" na większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak duża felga i niski profil powoduje takie zachowanie auta. Auto dobrze precyzyjnie przekazuje informacje po czym jedziesz a to ma wpływ na to co się z nim dzieje. Po zmianie z 19 na zimówki na 17" efekt praktycznie znika. Robi się pływanie pontonem. QQ nie jest zbyt miękki. X bardziej, ale taka Corolla jeszcze bardziej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 hours ago, yukisan said:

Cześć. A nie masz czasem kół 19 - 20"?

Ja miałem dokładnie to samo uczucie po zmianie z 17" na większe.

Felgi sa 18-tki

3 hours ago, yukisan said:

Cześć. A nie masz czasem kół 19 - 20"?

Ja miałem dokładnie to samo uczucie po zmianie z 17" na większe.

Opony to 215/55 R18 V (99) przod i tyl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź jak masz ustawiony sposób prowadzenia pojazdu.Można to zrobić w ustawieniach pomiędzy zegarami.Jest tak chyba tryb normal i sport.Na normal prowadzenie jest miękkie,na sport sztywniejsze ,twardsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JACKO29 napisał:

Sprawdź jak masz ustawiony sposób prowadzenia pojazdu.Można to zrobić w ustawieniach pomiędzy zegarami.Jest tak chyba tryb normal i sport.Na normal prowadzenie jest miękkie,na sport sztywniejsze ,twardsze.

A benzyna 98 oktanów dodaje mocy. A placebo leczy... ;-D

Tryb SPORT jedyne co robi to zmniejsza moc wspomagania kierownicy (zwyczajowo: odsyłam do instrukcji 😉

image.png.0ce0bdcc8f1bd96963112410fea4eaf2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, JACKO29 said:

Sprawdź jak masz ustawiony sposób prowadzenia pojazdu.Można to zrobić w ustawieniach pomiędzy zegarami.Jest tak chyba tryb normal i sport.Na normal prowadzenie jest miękkie,na sport sztywniejsze ,twardsze.

To jest ustawienie kolumny kierownicy a nie zawieszenia. Te auto nie ma amortyzatorow dostosujacych sie do drogi - aktywnego zawieszenia.  

11 hours ago, Karminadel said:

A benzyna 98 oktanów dodaje mocy. A placebo leczy... ;-D

Tryb SPORT jedyne co robi to zmniejsza moc wspomagania kierownicy (zwyczajowo: odsyłam do instrukcji 😉

image.png.0ce0bdcc8f1bd96963112410fea4eaf2.png

W kontroli podwozia mozna wlaczxyc badz wylaczyc tam ustawic asystenta zakretow (trace contol).    System Intelligent Trace Control może automatycznie hamować każdym kołem, pomagając utrzymać kierowany pojazd na linii zakrętu. System pomaga kierowcom płynnie utrzymać kontrolę, W

Koilumne kierownicy przelaczylem na sport i jest lepiej. Wylacze jeszcze system trace control i zobaczymy jak bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj wyszlo szydlo z worka i okazalo sie , ze tylne amortzatory sa do wymiany. Jeden z nich jest dosc mocno mokry , widac na nim wyraznie cieknacy olej. Prwdopodobnie sie spelnia juz swojej funkcji. Niestety w tym kraju nie sprawdza sie amortyzatorow podczas przegladow. Nie ma nawet profesjonalnych rolek gdzie moglbym pojechac i sprawdzic wszystkie. Swoja droga to kiepskiej jakosci musialy byc wlozone na pierwszy montaz, skoro po 40tys/km nadaja sie do wymiany. Zastanwiam sie jeszcze na wymianie przodu o ile bedzie taka potrzeba. 

Edytowane przez Jerzaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 2.11.2022 o 21:37, Karminadel napisał:

A benzyna 98 oktanów dodaje mocy. A placebo leczy... ;-D

Tryb SPORT jedyne co robi to zmniejsza moc wspomagania kierownicy (zwyczajowo: odsyłam do instrukcji 😉

image.png.0ce0bdcc8f1bd96963112410fea4eaf2.png

Czesc, troche off ale mam pytanie czy gdzies pojawia sie napis, ze mamy wlaczona opcje Sport? Wlaczylem to ostatnio sobie, czuc to na kierownicy ale nigdzie na erkanie nie widze, ze to jest wlaczone albo jestem slepy albo gdzies to nissan sprytnie schowal. 

Pozdrawiam. 

 

(Proszę o usuniecie posta, zadalem w innym, prawidlowym temacie) sorry

Edytowane przez uti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uti,skoro włączyłeś to widziałeś w menu że włączyłeś,osobnej ikonki nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...