Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Brak elektrycznej regulacji świateł, po wymianie lampy.


bllomer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem po wymianie lampy nie działa elektryczne podnoszenie  wysokości swatel z   kabiny (pokrętło). Kupiłem nowa lampę, zamiennik dedykowany do mojego modelu przełożyłem silniczek. Po założeniu i regulacji świateł , chciałem zwiększyć widoczność i przestawiłem pokrętło  regulacji świateł  w kabinie, stara lampa zwiększa zasięg widzenia a nowa lampa nie reaguje. Stara lampa była uszkodzona po wypadku.  kupiłem już nowy silniczek  bo możliwe że został uszkodzony podczas  awarii lampy.

Czy mogłem zrobić coś źle przekładając lampy. Nigdzie nie mogę znaleźć czy za tą regulację odpowiada ten silniczek czy nie przełożyłem czegoś ze starej lampy. Proszę o radę. 

Edytowane przez bllomer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko siłownik odpowiada za regulację.Są takie opcje co może być źle.:

1.Sprawdź silniczek regulacji,podepnij mu kostke i na wyjętym obserwuj czy cięgno się porusza.

2.Montaż siłowniczka robi się na maksymalnie wysuniętym cięgnie!

3.Jest możliwe,że cięgno silniczka regulacji nie wskoczyło w zaczep.

4.Możliwe,że podczas kolizji piny w kostce uległy uszkodzeniu.Trzeba by było (jeżeli powyższe punkty nic nie dadzą) sprawdzić miernikiem .

5.Możliwe,że sam silniczek jest uszkodzony,może mieć w srodku zerwane zaczepy cięgna,są bardzo małe i delikatne.

6.Sprawdź zamiennik lampy,czy w środku posiada gniazdo na kulkę ,końcówkę regulatora i czy dasz radę ruszyć odbłyśnikiem.Bo jak odbłyśnik w lampie jest zablokowany,to uszkodzisz następny regulator.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bllomer napisał:

Po założeniu i regulacji świateł , chciałem zwiększyć widoczność i przestawiłem pokrętło  regulacji świateł  w kabinie

BTW. To jak ustawiłeś skoro pokrętło nie działało? Ono służy do zmniejszania zasięgu świateł a nie zwiększania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.11.2022 o 07:50, JACKO29 napisał:

2.Montaż siłowniczka robi się na maksymalnie wysuniętym cięgnie!

3.Jest możliwe,że cięgno silniczka regulacji nie wskoczyło w zaczep.

dokładnie tak się stało, czekam na nowy silniczek, tylko pytanie jak zdjąć stary, próbowałem przekręcić w lewo  bo w prawo mam odbudowę, ale siedzi bardzo mocno, znacie jakiś patent. czy muszę lampę wyjąc.

.

W dniu 5.11.2022 o 17:14, Smakor napisał:

BTW. To jak ustawiłeś skoro pokrętło nie działało? Ono służy do zmniejszania zasięgu świateł a nie zwiększania :)

pokrętło przy lampie działa, nie działa  pokrętło w  kabinie,  czy zwiększa czy zmniejsza  nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie działa pokrętło i nie ma reakcji silniczka na ruchy pokrętłem to problem jest gdzieś w instalacji.

Co do wyjmowania regulatora,nie musisz wyjmować reflektora,fakt może mocno siedzieć,po prostu przekręca się go i wyjmuje.Jeżeli po przekręceniu czujesz luz ale nie wychodzi,trzeba pociągnąć,bo trzpień regulatora będzie siedział w mocowaniu lampy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i super.Grunt że działa i pomogliśmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...