Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana sprzęgło Nissan Almera N16


pszczelarz94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was czy ktoś wymieniał samodzielnie sprzęgło w swojej Almerze , a jeśli tak to jakie podzespoły należy zdemontować aby się dostać do sprzęgła . pozdrawiam Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak serio to nie warto dokładać do tego, lepiej, póki jeszcze jakimś cudem samodzielnie jeździ, się pozbyć na złom. Wywalisz tylko w błoto swój czas i kasę na części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wiem że trzeba skrzynie w sensie chodzi mi o wachacz zawieszenie itp czy te elementy aby wyjąć sprzęgło ze skrzynia trzeba demontować

1 godzinę temu, buladag napisał:

Tak serio to nie warto dokładać do tego, lepiej, póki jeszcze jakimś cudem samodzielnie jeździ, się pozbyć na złom. Wywalisz tylko w błoto swój czas i kasę na części.

tak auto jeszcze jeździ , ale sprzęgło już jest na wykończeniu , dlatego niechcem oddawać do mechanika almery, bo wiem żę to więcej wyniesie niż jest ona warta dlatego samemu chcęm dostać się do sprzęgła wymienić tarczę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie znam się za wiele na mechanice ,dlatego założyłem konto na tym forum , ale widzę że tutaj lepiej się nie pytać bo są sami znawcy są i sie człowiek naraża na wyszydzenie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu to nie ma sensu.  N16 to totalny złom z wadami konstrukcyjnymi. Dokładnie do tego nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, pszczelarz94 napisał:

No nie znam się za wiele na mechanice ,dlatego założyłem konto na tym forum , ale widzę że tutaj lepiej się nie pytać bo są sami znawcy są i sie człowiek naraża na wyszydzenie 

Tu nie chodzi o wyszydzanie tylko o realizm. 
Jak nie masz porzadnych narzedzi i nigdy nie odlrecales  20-letnich śrub to urwiesz jedna zapieczona nakretke i stoisz. 
 

masz palnik, porzadne wiertla do metalu?

6 godzin temu, buladag napisał:

po prostu to nie ma sensu.  N16 to totalny złom z wadami konstrukcyjnymi. Dokładnie do tego nie ma sensu.

Nie przesadzaj. Normalne auto jak Golf czy Meganka

 

Putanie w jakim stanie jest auto autora…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W golfie czy Megance też półosie rdzewieją tak że się urywają bo ktoś wpadł na pomysł gumowego tłumika drgań na nich? Tam też miska ma 1,7l pojemności przez co ona benzyniak i koncertowo się zacierają bo jeżdżą ciągle na przepracowanym oleju? W Golfie czy Megance uszczelniacze i pierścienie też lecą po 150000km przebiegu? A może tam łańcuch rozrządu też wyciąga się po osiągnięciu szesciocyfrowego przebiegu z jedynką z przodu? Ciekawe też czy rozniez nie ma zamienników niczego mniej typowego, ceny w ASO zabijają, mechanicy na widok niby-japonca zdzierają ile się da, a używane części mają dokładnie te same wady które miały części zdemontowane zostały z auta?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lawnowerman napisał:

Tu nie chodzi o wyszydzanie tylko o realizm. 
Jak nie masz porzadnych narzedzi i nigdy nie odlrecales  20-letnich śrub to urwiesz jedna zapieczona nakretke i stoisz. 
 

masz palnik, porzadne wiertla do metalu?

Nie przesadzaj. Normalne auto jak Golf czy Meganka

 

Putanie w jakim stanie jest auto autora…

Mam do tego narzędzia , kanał ,możliwości , gdybym mieszkał w bloku to bym za to na  pewno się  nie zabierał, a tak dotychczas w  swojej almerce to co jest realne żeby sameu zrobić  to robiłem m.in klocki hamulcowe , olej ,  więc myślałem o sprzęgle. Co do wad kontstukcyjnych to fakt samochód bardzo podatny na korozję, jak nie garażowany to robią się dziury , że nie ma gdzie lewarka gdzie podłożyć, ale silnik w almerze trzeba przyznać żyleta  przy przebiegu ponad 230k ,nie bierze oleju nic nie stuka , a motor nie był oszczędzany, ciągnięta byla przyczepka 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli nadal mówimy o benzynie to nie ma możliwości osiągnięcia takiego przebiegu bez ingerencji w silnik. Po prostu. Zakładając realność przebiegu to po prostu ktoś coś kiedyś już robił i o tym nie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...