Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wypadanie zapłonu


Maciej1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mój nissan xtrial t31 2008r 2.5 169km mam z nim pewien problem czyli wypadanie zapłonu błędy jakie pokazuje komputer to cylinder 1,2,3,4 i błąd ogólne wypadanie zapłonu badania jakie poczyniłem to wymiana świec na Denso wymiana jednej cewki Delphi na próbę niestety na nim też wypada pomiar kompresji wszystkie 4 cylindry w okolicy 13 bar w samochodzie jest też instalacja LPG ale bez znaczenia na czym jedziesz usterka cały czas ta samą kończą mi się pomysły co jeszcze mogę sprawdzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna cewka możnie wystarczyć jeśłi wypada na wszystkich garach. Spawdził bym wtryski bo jak nie podaja to też może wyjść coś takiego  i sterownik silnika też może byc winny.  Jakie DTC dokłądnie sie pojawiają i jakie są w pamięci jako poprzednie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy to p0300 ogólne wypadanie zapłonu  wszystkich cylindrów szczerze to coraz bardziej podejrzewam komputer ale nie wiem jak się za to zabrać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam ,że masz falowanie obrotów. Może być,że strownik ale też patrzą,że to T31 czyli ma już nalatane sporo pewnie to może być to może być katalizator ( przyczyna lub skutek wypadania zaplonu ), Po wypadaniu zapłonu ECM sprawdza co 200 obrotów czujnik położenia wału ,aby sprawdzić co się dzieje.  Generalnie to opisywania jest sporo.. ale ogólnie co może być nie tak :

świece, spreżanie, ciśnienie paliwa, wtryski, lewe powietrze, czujnik A/F, katalizator, tarcza sygnałowa, czujnik położenia wału i ja bym na samum koncu postawil ECM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Falowania obrotów nie ma  świece nowe cewki sprawdzone czujnik położenia walka nowy wtryski eliminuje bo na LPG to samo a więc ciśnienie paliwa też można wyeliminować. Gdzie jest czujnik a/f i za co odpowiada ? I tarcza sygnałowa , katalizator do sprawdzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Problem wypadania zapłonu rozwiązany  skończył się luz zaworowy naprawa tego jest koszmarna bo trzeba rozebrać połowę silnika. Po szlifie szklanek zapłon przestał wypadać ale pojawił się błąd sądy lambda bank 1 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...