Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] 2.0 TD 1998 - przeguby


Gość optim
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od pewnego czasu słyszę podczas jazdy delikatne stuki (nieregularne) z przeodu po prawej stronie. Byłem u mechanika, który stwierdził, że to przeguby i często to się zdarza w Primerach. Cena ok. 300 z robocizną co Wy na to?

Może przyczyna może być inna? A cena niższa?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli dzieje się to na wyprostowanych kołacvh to wątpię że to wina przegubów bo najpierw (słyszał bys jak by się tryby jakieś posypały,ja bym to nazwał trykotaniem :) ) na skręconych kołach przy energicznym ruszaniu to pierwsza oznaka przegubów sypiących się.

inna sprawa że warto od czasu do czasu zobaczyć w jakim stanie są osłony przegubów.

cena 300zł to dobra cena! ja bym brał jeśli to przeguby się sypią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za szybki odzew

 

dzieje sie rowniez podczas normalnej jazdy. nie zauwazylem zadnej reguly (przy skreconych kolach czy tez przy jezdzie na wprost).

 

poczatkowo myslalem, ze to oslony (sa plastikowe), ale po ich dokreceniu i sprawdzeniu ponoownie sie to dzieje. miesiac temu mialem cos podobnego w prawym przednim kole (troche inny stukot jedynie byl) i byl to przegub i lacznik stabilizatora. myslicie, ze to moze byc rowniez i w lewym kole?

wiem, ze poprzedni wlasciciel, ktory jezdzil tym autem jezdzil spokojnie, lecz zaliczyl chyba wszystkie studzienki.

 

pozdrawiam,

Optim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba to jednak nie sa przeguby.

 

Może to zwykly stukot z wahaczy? Na nierównościach to słychać? Może jeśli nie ma żadnej reguły, to jest stukot taki jaki poprostu wydaje zawieszenie. Bo tego że cicho pracuje to raczej napisac nie można.

 

Jeszcze jedno 2.0TD ma ciezszy przod niz reszta wersji i raczej mniejsza moc niz inne modele, wiec to moze przemawia przeciw przegubom.

Przegub halasuje przy skrecie jak jedziesz bardzo wolno albo ruszasz.

 

No ale jesli wczesniej miales to samo w innym kole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I co tqm wyszło u kolegi. Na moje to górne wahacze. Nie polecam do nich gum firmy JC bo to wielki szajs. U mnie one wytrzymały 2500 kilometrów i były takie wyjechane, że szok. A jeżeli przeguby by miały tak mocno trzaskać na prostej drodze to już by pewnie zablokowały koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, po dluzszej przerwie. No, niestety. Przy skrecie i ruszaniu, to przod jest cichutki jak w pokoju podczas snu niemowlecia :-). Podczas jazdy na wprost - szok - wciaz stuka. Nie jest to moze glosny halas, jednak polskie drogi sa rowniotkie, wiec slychac to non-stop !!! Pewnie to wahacz (lewy) - mozecie polecic dobrego producenta, ktorego wahacz mozna wmontowac? Bede musial pewnie to zrobic, chociaz mechanik mowi, ze jeszcze z 5000km moge pojezdzic.

pzdr.

Opitm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

P11 97r. 2.0: Skrzypi mi lewy gorny wahacz, wiec go chce wymienic. Jadac dzisiaj uslyszalem, ze gdy puszcze gaz od około 60km/h w dół, gdy auto się toczy (jakby hamowanie silnikiem) coś mi stuka chyba z lewej strony(jakby takie bicie.) Nie ma tego przy skręcie ani przy przyspieszaniu - tylko przy np. dojezdzaniu do swiatel slychac najbardzej bo jest "puk przerwa puk". Gdy jedzie sie szybciej to tez to jest, ale czesciej wystepuje to "puk" i gorzej wychwycic. Myślałem, że opona ma "bicie", ale nie ma. Czy to może byc zużyty górny wahacz? Dolne były wymieniane niedawno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górne wachacze polecam firmy 555 w JC kosztuja ok 220zł sztuka.

Dolny wachacz wraz ze sworzniem i kompletem silentbloków w pordubie to wydatek 240zł ale lepiej nie oszczedzać o ile auto ma działać bezblednie przez dlugi dlugi czas i skucic sie na dolny wachacz np. firmy FEBI cena 420zł.

 

U mnie występuje zawsze jedno pukniecie przy ruszaniu i przy kazdej zmianie biegów, wydaje mi się że jest to przegób zewantrzny - teraz jak mam rozebrane auto to sprawdizlem na nim luz i jest takowy...

 

Więc zanim dokonacie zakupu wachaczy wejdzcie pod samochód i złapcie za półoske, następnie energicznymi ruchami "machajcie" nią w lewo i w prawo jak będzie luz to wiadomo że te stoki to był wywolane przez przegób...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli na prostych kolach przy dodawaniu gazu cos stuka to moze byc to takze przegob wewnetrzny (ten od strony skrzyni biegow).U mnie stukalo cos i byl to wlasnie ten przegob.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Od miesiąca przy ruszaniu słyszę mocne stuknięcie z lewej strony, pierwsza diagnoza to poducha skrzyni, wymianiłem ją i efekt taki że zniknęło szarpanie ale stukanie nie, wydaje mi się że to przegub, przy skręcaniu zawsze terkotał z tamtej strony ale nic po za tym, . Jak sprawdzić czy to przegub jest winny i który może za to odpowiadać, wiem że przy skręcaniu to zewnętrzny przegub ale czy on może też stukać przy ruszaniu, ewentualnie może ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź czy nakrętka na nim jest dokręcona, posprawdzaj z obu stron. U mnie właśnie takie puknięcie było słychać, a po podociskaniu nakrętek jest spokój.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Racja nowak to była odkręcona nakrętka, pominąłem najprostsze, dziwne że zniknął też kapsel z alufelgi od kąd zaczeły się stuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...