Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K11] Standardowe pytanie - olej w skrzyni...


Gość kmich76
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum i ....nie ma odpowiedzi co do K11, bo w almerkach już to przerabialiśmy.

1. Jednym słowem: co wlać :?: Książka pisze - GL-4 75W/90 lub 85W/90. Tylko tak, ten pierwszy to syntetyk i jest klasy GL-5 :shock: , a ten drugi to mineral (gęstszy chyba) i jest GL-4. Co wybrać :?:

2. Czy jest olej 75W90 GL-4 :?:

3. Kolejna sprawa - napisane jest: "wymiana oleju następuje w sposób nietypowy - przez otwór linki prędkościomierza". Czy są z tym jakieś problemy :?: :wink:

4. ile wchodzi :oops:

pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, że sa oleje syntetyczne o lepkości 75W-90 spełaniające klasę jakości GL-4 i GL-5 jednoczesnie. Wiele jest na rynku takich olejów.

 

Ale czy taki co spełnia obie normy może być? Bo rzeczywiście się spotkałem ze specyfikacją GL-4/5. Ktoś bowiem straszył że GL-5 niszczy skrzynie do niego nieprzygotowane.

 

http://www.nissanboard.de/artikel_nissan_58647.html

jakiś frajer pisze że znalazł w danych: 1.9 litra i 75W90, tylko że ma problemy ze zmianą biegów (możliwe że ma cięgna rozklekotane)

 

nie kumam, ani artikela ani twojego komentarza :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mamy chyba te same skrzynie biegów i sam zalewalem Elf Transself(?) GL-4, weszlo niecale 3 litry (tak moze 2,8) pozatym skrzynie byla po wymianie lozysk i nie widze jakis trudnosci ze zmianą biegów :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam !!

Ja ostatnio wymieniałem na K2 75W90 GL-5 syntetyk. Opakowanie jak na zdjęciu.

 

Polecam, bo olej jest w dobrej cenie (ok.19-22 PLN za litr) i skrzynia chodzi teraz bez zarzutu.

Pozdro.

post-20837-1276023599,757_thumb.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hmm... Co ile wymienia się olej w skrzyni K11? Jak się do tego zabrać i co (i ilę) wlać?

 

Odpowiedź "Jedź do warsztatu" z góry wykluczam ;)

Edytowane przez Mibars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji wymiana oleju w skrzyni co 60 tys km. Wchodzi ok 3 litrów. W modelu z 2001 jest normalny korek wlewowy do skrzyni biegów (no bo nie ma już linki prędkościomierza). Mnie wymieniono gratisowo w punkcie gdzie kupiłem olej - gość miał dużą strzykawkę i wymianę przeprowadził będąc w kanale pod autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Co ile wymienia się olej w skrzyni K11? Jak się do tego zabrać i co (i ilę) wlać?

 

Odpowiedź "Jedź do warsztatu" z góry wykluczam ;)

Witam. Ja zmieniałem olej w skrzynce na Valvoline 75W90, syntetyczny. Barwa oleju "prawie" biała. Opakowanie oleju ma wysuwaną rurkę, która znacznie ułatwia zadanie trafienia w dziurkę od linki :rofl:

Jak wymienić? Odkręcić jedną srubkę przy kołnierzu mocowania linki do skrzynki, wyjąć linkę, wprowadzić rureczkę i wycisnąc olej. Wchodzi ok. 2,5 l - 3,0 l.

Większy problem może być z odkręcieniem korka spustowego, odkręca się kwadratem (chyba 11), nie imbusem, korek trzyma naprawdę mocno...

Nie muszę chyba dodawać, iż spuszczenie starego oleju należy przeprowadzić na ciepłym oleju, np. po kilkunastokilometrowej przejażdżce.

Jakie wrażenia po wymianie? Skrzynia pracuje znacznie ciszej, biegi wchodzą bardzo łatwo. Jestem zadowolony ze zmiany oleju na Valvoline.

Pozdrawiam i miłej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg instrukcji wymiana oleju w skrzyni co 60 tys km. Wchodzi ok 3 litrów. W modelu z 2001 jest normalny korek wlewowy do skrzyni biegów (no bo nie ma już linki prędkościomierza). Mnie wymieniono gratisowo w punkcie gdzie kupiłem olej - gość miał dużą strzykawkę i wymianę przeprowadził będąc w kanale pod autem.

 

Lub co 2 lata... Do mojego micrusa wpompowałem 2,5 l i na znaczniku był max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...