Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System awaryjnego hamowania - czy wykrywa rowerzystów i pieszych?


raf89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

podobno w wersji N-connecta jest system awaryjnego hamowania (na szczęście jeszcze samochód sam mi nie hamował)  

w ASO uzyskałem informację że nie wykrywa on jednak pieszych i rowerzestów - troszkę mnie to zdziwiło ponieważ nie rozumiem z czego wynikałaby róznica dla radadru między samochodem lub innym obiektem? 

Przyznam szczerze że bardzo chciałbym aby ta funkcja wykrywała wszystkich uczestników ruchu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W instrukcji masz wszystko opisane jak działa. Nie czytałeś jeszcze instrukcji? Bo nie rozumiem pytania.

To nie jest takie proste wykrywanie. Przecież to nie zależy od radaru (też), ale głównie przedniej kamery, która ocenia co się dzieje. Napisać taki algorytm by rozpoznawał pieszych to zapewne droższa sprawa - coś musieli zostawić z opcji na kolejne modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem czasu przeczytać całej instrukcji jeszcze. Jest bardzo gruba ;)

Natomiast pojawiają się sprzeczne informacje - na filmie występuje J11 i widać w filmie że system reaguje na pieszych - tylko że film dotyczy Nissana w USA, czy jest jakaś różnica? 

 

Edytowane przez raf89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, raf89 napisał:

Witam,

podobno w wersji N-connecta jest system awaryjnego hamowania

Jest i działa... Jest szybszy od kierowcy....

Edytowane przez romeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, raf89 napisał:

To że jest to wiemy, ale pytanie dotyczyło tego czy wykrywa pieszych i rowerzystów - specjalista z ASO mi powiedział ze nie. 

W moim J11B z 2020 roku wykrywa pieszych i rowerzystów. Samochód sam zahamował kiedy pieszy wyskoczył z przed stojącego autobusu prosto na jezdnię. Patrzyłem się wtedy w inną stronę. Dodatkowo miałem już przypadek hamowania kiedy rowerzysta z zieloną kostką na plecach chciał przeciąć drogę tuż przede mną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, romeks napisał:

Jest i działa... Jest szybszy od kierowcy....

Testy pokazują coś innego heheh

 

NIe mówię, że to w ogóle nie działa - bo dwa razy gdy się zagapiłem zadziałało: jak pojawił się pierwszy pisk to już sam zahamowałem. I bardzo dobrze, że jest.

 

Tu X-TRail - system raczej zmniejsza skutki. Ale to pierwsza wersja. Nie wiem czy w kolejnych poliftach itp. coś ulepszyli:

 

Tu fragment instrukcji z roku 2014 - wtedy na pieszych nie reagował, nie tylko w instrukcji:

1.thumb.png.6e1aefe3785e8d7ae7d125269d64f666.png

2.thumb.png.286142731cb0886b2552e7a2ddd614e5.png

Edytowane przez Karminadel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam wrażenie że mi hamował (2018 n connecta) gdy piesi szli poboczem i to przynajmniej dwa razy, wkurzająca rzecz jak z naprzeciwka jedzie auto i czekasz az go miniesz ze zmianą pasa a hamuje Ci system 2sek wczesniej mimo ze wiesz/masz plan na ominiecie pieszego spokojnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...