Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Chlapacze - kupno, montaż, porady


Intruz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem ale nic nie wyszukałem na forum.... Czy ktoś ma , montował w swoim J11 chlapacze? Czy w ogóle jest sens montażu, czy daje to jakąś ochronę przed wodą, błotem syfem z drogi? Ktoś może coś poleca?

Zwłaszcza tył i przestrzeń pod zderzakiem za kołem jest nieosłonięta i bombardowana przez wodę i piach a tam z kolei coś wypłukać na myjce to trzeba się nagimnastykować. Na aledrogo znalazłem coś takiego: https://allegro.pl/oferta/nissan-qashqai-ii-2017-2021-po-liftingu-chlapacze-11081472415. Czy nie będzie problemu z montażem ?

Będę wdzięczny za podpowiedzi. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam, ale czy są potrzebne? może przednie aby trochę ochronić drzwi ( przed drobinkami piachu? )

Tył - może jak piszesz - nie zastanawiałem się czy tam coś leci pod zderzak.

Chyba bardziej żeby komuś nie poleciał kamień na szybę. Ale już z niejednej Q5 i Q7 dostałem w szybę bez skrupułów.

Ja kupowałem w aso.

Cena w 2017 r to 300 plus montaż 150. ( wiadomo - montaż sam sobie zrobiłem w 30 minut ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dla mnie montaż chlapaczy, to podstawowa rzecz po zakupie auta.
Kiedyś w innym aucie zamontowałem, aby tylna szyba się mniej brudziła, bo faktycznie chlapało (zawirowania i te sprawy).
Teraz z przyzwyczajenia, choć jak się jeździ często po błocie, to przednie drzwi się mniej brudzą.

 

 

Edytowane przez aquariusmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, aquariusmax napisał:

tylna szyba się mniej brudziła, bo faktycznie chlapało (zawirowania i te sprawy).

 

ej no .... to chyba latałeś na odcięciu :P

ja tam nie widzę różnicy z oraz bez....co do tylnej szyby.

zawirowania raczej lecą z tylnego spojlera szyby aniżeli spod kół.   

Trzeba by sprawdzić - odszukać jak jak wygląda strumień powietrza w tunelu aero w czasie testów.

Edytowane przez Brzyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie Brzyku...mam chlapacze i mam brudną szybę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...