Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamerki


Gomez12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nissan Qashqai 2018r   J11. Czy można wykorzystać oryginalne camerki przód/tył do rejestratory jazdy ?

Oczywiście gdzięś i w jakiś sposób trzeba przesyłac sygnał i nagrywać ale o to właśnie pytam szanownych kolegów.

Pozdrawiam !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2023 o 19:08, Gomez12 napisał:

Witam.

Nissan Qashqai 2018r   J11. Czy można wykorzystać oryginalne camerki przód/tył do rejestratory jazdy ?

Oczywiście gdzięś i w jakiś sposób trzeba przesyłac sygnał i nagrywać ale o to właśnie pytam szanownych kolegów.

Pozdrawiam !!!

 

Wątpię, aczkolwiek są tu magicy to Ci doradzą :) tylko Twoim zdaniem jakość z tych kamerek jest odpowiednia?:) do parkowania ujdzie ale jako videorejestrator dla mnie dramat a już w trakcie deszczu czy śniegu to na nic Ci się nie przyda takie rozwiązanie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przednia kamera momentalnie Ci sie ubrudzi w taką pogodę jak teraz, tylnia zresztą też
sądze że jakis pomysł masz ale nie szedł bym w tym kierunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Hej ! Chyba macie racje z tym brudzeniem kamerek podczas jazdy w deszczu lub sniegu. Jak to dobrze posłuchać innych ludzi. Dziekuje wszystkim za mądre i praktyczne rady !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Cześć. Zgoda, że jakość obrazu z kamer pokładowych będzie nieporównywalna z rejestratorem specjalizowanym. Podobnie funkcjonalność będzie zapewne słabsza.

Jednak nie jestem wcale przekonany, że nasze kamerki się zaraz tak pobrudzą, że to nie będzie miało sensu. Przecież przednia jest w polu zmywanym przez wycieraczki, a tylna przynajmniej w niektórych wersjach ma dedykowany system automatycznego oczyszczania. W moim Pulsarze mam 4 kamerki, więc powinienem takie rozwiązanie porównywać do zainstalowania 4 rejestratorów, albo zaawansowanego systemu wielokanałowego. Koszty w kosmos. No i warto pamiętać, że są kraje gdzie nie wolno niczego doczepiać na przedniej szybie.

Podsumowując: mnie ten temat nadal bardzo interesuje. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slax napisał:

Jednak nie jestem wcale przekonany, że nasze kamerki się zaraz tak pobrudzą, że to nie będzie miało sensu. Przecież przednia jest w polu zmywanym przez wycieraczki,

Gdzie Ty masz w Pulsarze wbudowaną fabrycznie przednią kamerę w polu zmywanym przez wycieraczki ? Jest na grillu pod znaczkiem Nisana.

Inna sprawa, to dzisiaj można w okolicach 3 stówek kupić naprawdę porządny wideorejestrator i to z automatycznym  trybem parkingowym, G-sensorem ... (Xblitz GO-2)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Slax napisał:

. Przecież przednia jest w polu zmywanym przez wycieraczki,

Wg mnie ta jest tylko monochromatyczna do odczytu znaków i sterownia automatycznymi drogowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pulsarze nie ma kamery rozpoznającej znaki. Ograniczenie prędkości wyświetlane na zegarach są brane z nawigacji, a ta ma to z map i oprogramowania here, które ma wgrane.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gwoli przypomnienia - pytanie brzmiało:

W dniu 18.01.2023 o 19:08, Gomez12 napisał:

Nissan Qashqai 2018r   J11. Czy można wykorzystać oryginalne camerki przód/tył do rejestratory jazdy ?

Odpowiedź brzmi - nie.
Proponuję trzymać się tematu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Bilunia, dziękuję Ci za info o kamerce w grillu. Jak wspomniałem w powitaniu - ja i mój Pulsar jeszcze słabo się znamy :) Niestety, kupiłem go bez instrukcji, a tłumaczenie greckiej, którą znalazłem w necie, porzuciłem po kilkudziesięciu stronach.

Coś tam mam w polu wycieraczek, poniżej wewnętrznego lusterka. Może jakiś czujnik optyczny do sterowania wycieraczkami albo automatyczną zmianą świateł?

A czy naprawdę bardzo naruszyłem tutejsze standardy wtrącając się w temat kamerek, jeżeli oryginalne pytanie dotyczyło J11? Powinienem założyć osoby wątek na ten sam temat, ale dla C13? Odnoszę wrażenie, że mają sporo wspólnego.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Slax napisał:

A czy naprawdę bardzo naruszyłem tutejsze standardy wtrącając się w temat kamerek, jeżeli oryginalne pytanie dotyczyło J11?

Ta uwaga o trzymaniu się tematu wydaje mi się zasadna, bo z tematu zrobił się basen z wodą po pachy.

15 godzin temu, Slax napisał:

Powinienem założyć osoby wątek na ten sam temat, ale dla C13? Odnoszę wrażenie, że mają sporo wspólnego.

Zgadza się - mają sporo wspólnego, ale skoro nie zamieściłeś w profilu informacji o wersji wyposażenia swojej rakiety, to niezależnie od tego w jakim temacie byś prosił o pomoc, nikt Ci konkretnie nie odpowie

15 godzin temu, Slax napisał:

Coś tam mam w polu wycieraczek, poniżej wewnętrznego lusterka. Może jakiś czujnik optyczny do sterowania wycieraczkami albo automatyczną zmianą świateł?

Podanie wersji wyposażenia, to podstawa do dalszej dyskusji, ale nie w tym "basenie", ale w dziale Pulsara.
Dodam, że swego czasu na popularnym portalu (Alle...) było sporo ofert sprzedaży instrukcji fabrycznej Pulsara. Może warto wydać kilka dyszek, niż szukać "po omacku" co i gdzie mam w swoim aucie?:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...