Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przyczyna ubytku oleju w silniku .


tomaszkoza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

28 września 2022 dolałem oleju do silnika bo był niski stan ,olej został uzupełniony do stanu i w ubiegły piątek znowu zapaliła się kontrolka oleju na zakręcie podczas jazdy gdy dojechałem do domu po upływie 

około 2/3 godziny sprawdziłem stan oleju na bagnecie okazało się że jest ponad minimalny stan .autko nie ma żadnych wycieków i nie dymi na niebiesko więc zachodzę w głowę co może powodować tak znaczy ubytek lub pobór oleju .OLEJ który zastosowałem podczas wymiany to PETRONAS SYNTIUM 5000AV i przy do laniu ten sam . PRZOSZĘ o poradę co może być przyczyną lub kierunku w

którym szukać usterki z góry DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są generalnie dwie, albo sika gdzieś olejem albo wypija .. albo jedno i drugie. Wyparować nie może. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli wypija ten olej to czy może to być wina pierścieni olejowy że są zaklejone nagarem czy coś jeszcze może wpływać na pobór oleju i ewentualne jego spalanie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jeśli leci do komory spalania to tylko od dołu wiec przez pierścienie. Mogą też byc gładzie cylindrów trafione mocno i wtedy robi się duży problem. Trzeba zrobić test szczelności cylindrów i sprawdzic stan gładzi boroskopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też ginie olej, bo nie wiem czy to nie problem z turbo. Na obrotach powyżej 4,5 tyś. zaczyna dymić na biało. Wymaga to chyba regeneracji turbosprężarki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Pobór oleju zanikł - Dokonałem czyszczenia pierścieni preparatem Xado Anticarbon z allegro zastosowałem się do instrukcji i dokonałem serwisu filtrowo olejowego i jak do tej pory monitoruję stan oleju to autko go nie pobiera- w moim przypadku w brew nie którym opinio preparat zadziała i pomógł . POZDEAWIAM WSZYSTKICH 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...