Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Przyczyna ubytku oleju w silniku .

tomaszkoza
 Share

Recommended Posts

28 września 2022 dolałem oleju do silnika bo był niski stan ,olej został uzupełniony do stanu i w ubiegły piątek znowu zapaliła się kontrolka oleju na zakręcie podczas jazdy gdy dojechałem do domu po upływie 

około 2/3 godziny sprawdziłem stan oleju na bagnecie okazało się że jest ponad minimalny stan .autko nie ma żadnych wycieków i nie dymi na niebiesko więc zachodzę w głowę co może powodować tak znaczy ubytek lub pobór oleju .OLEJ który zastosowałem podczas wymiany to PETRONAS SYNTIUM 5000AV i przy do laniu ten sam . PRZOSZĘ o poradę co może być przyczyną lub kierunku w

którym szukać usterki z góry DZIĘKUJĘ I POZDRAWIAM.

Są generalnie dwie, albo sika gdzieś olejem albo wypija .. albo jedno i drugie. Wyparować nie może. 

A jeżeli wypija ten olej to czy może to być wina pierścieni olejowy że są zaklejone nagarem czy coś jeszcze może wpływać na pobór oleju i ewentualne jego spalanie .

Generalnie jeśli leci do komory spalania to tylko od dołu wiec przez pierścienie. Mogą też byc gładzie cylindrów trafione mocno i wtedy robi się duży problem. Trzeba zrobić test szczelności cylindrów i sprawdzic stan gładzi boroskopem.

Mnie też ginie olej, bo nie wiem czy to nie problem z turbo. Na obrotach powyżej 4,5 tyś. zaczyna dymić na biało. Wymaga to chyba regeneracji turbosprężarki?