Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QASHQAI J11 1.5 DCI KONTROLKA CHECK ENGINE I START/STOP - KOD BŁĘDU P1481


Jerzaa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przy przebiegu 30tys mil w aucie zapaliła się kontrolka Check Engine oraz przestał działać START/STOP. Po podłączeniu auta do laptopa okazało się , ze wyświetla kod P1481  Miał już ktoś z tym problemy i wie jak usunąć usterkę ? Na różnych forach można znaleźć wzmianki o uszkodzonym zaworze regulacji przepustnicy wydechu,  jak również znalazłem wzmiankę o uszkodzonym wentylatorze chłodnicy

EXHAUST ELECTRIC THROTTLE CONTROL ACTUATOR to pojawia się najczęściej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIałem tak, w ASO stwierdzili wlasnie zawieszenie sie przepustnicy wydechu w pozycji otwartej, zamowili i czekalem, w miedzyczasie samo zniknelo (jakby sie odblokowala), po jakims czasie - 2-3 tyg znowu sie pojawiło i wtedy wymienili (na gwarancji) - problem zniknął.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem u mechanika, sprawdził przepustnice - lekko sie obraca, nie blokuje, złącze elektryczne jak nowe. Czy ktoś wie w jakich warunkach przepustnica sie obraca ? Czy w czasie jazdy , czy na postoju. Jak to sprawdzić ? Zastanawia mnie start-stop i czy np. słabnący akumulator nie ma wpływu na wywalenie komunikatu o nieprawidłowym działaniu START-STOP a zarazem pojawie sie kontrolki CHECK ENGINE i pojawie sie tego błędu P1481. Po skasowaniu błędu programem diagnostycznym, kontrolka ta nie pojawia sie az do momentu ponownego uruchomienia silnika, czasem za drugim lub trzecim razem, natomiast nie zapala się w trakcie jazdy. Tester baterii wskazał podczas rozruchu po całonocnym postoju napięcie rozruchowe 9,86V. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie rozruchu granicznie niskie,powinno być powyżej 10V,mam zmieniony system ładowania w mojej Kaśce i na rozruchu mam 11,4V.Przepustnicę jak sprawdzić? No ...działa i na postoju i w czasie jazdy,jak deptasz po pedale przyspieszenia to się otwiera i zamyka,...po prostu odpiąć dolot do przepustnicy i na postoju nadepnąć kilka razy,tylko trzeba to zrobić na wyłączonym silniku,a z przekręconą stacyjką.Jak odpalisz i będziesz deptał bez rury to może wywalić (ale nie musi!) błędy od czujnika temperatury powietrza,lub przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, JACKO29 said:

Napięcie rozruchu granicznie niskie,powinno być powyżej 10V,mam zmieniony system ładowania w mojej Kaśce i na rozruchu mam 11,4V.Przepustnicę jak sprawdzić? No ...działa i na postoju i w czasie jazdy,jak deptasz po pedale przyspieszenia to się otwiera i zamyka,...po prostu odpiąć dolot do przepustnicy i na postoju nadepnąć kilka razy,tylko trzeba to zrobić na wyłączonym silniku,a z przekręconą stacyjką.Jak odpalisz i będziesz deptał bez rury to może wywalić (ale nie musi!) błędy od czujnika temperatury powietrza,lub przepływki.

Dzieki. Chodzi mi o przepustnice spalin ktora wbudowana jest w uklad wydechowy pod autem. Mysle ,ze to przepustnica cyrkulacji spalin niskiego cisnienia. Nie ma potrzeby rozbierania ukladu, poniewaz widac ramie przepustnicy golym okiem i mozna nawet ja poruszac. Nie jestem mechanikiem, moze sie myle. Pozdr. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisałeś o przepustnicy wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 2/6/2023 at 2:07 PM, JACKO29 said:

Nie pisałeś o przepustnicy wydechu.

Przepustnica wydechu jest ok. Czujnik maski zalatwil sprawe. Blad P1481 sie wiecej nie pojawia, SS nie monitoruje bledu. Kontrolka CHECK ENGINE zgasla i sie juz nie zapala. Dzieki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Niestety czujnik maski sprawy nie zalatwil. Problem powrocil. Stawiam na przepustnice wydechu. Zalozylem nowy akumulator, ale i to nic nie pomoglo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Silnik przepustnicy wydechu wymieniony. Blad P1481 skasowany. Nie trzeba wymieniać całej rury wydechowej wraz z przepustnica. Kilka śrubek i cały zespól napędzający przepustnice wymieniony w kilkanaście minut. Pasuje od większości modeli Nissana czy Renault. Trzy tygodnie jazdy i zero komunikatów a awarii S-S czy zapalającej się kontrolki Check Engine. 

1677409407741.jpg

1677409407747.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...