Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Silnik 1.7 dci wyrzuca płyn


wdowik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Mam taki problem z J11 1.7 dci wyrzuca wodę przez korek zbiorniczka przy wyższych obrotach. Po diagnozie w serwisu Nissana stwierdzili ze termostat się nie otwiera w pełni i dla tego płyn się gotuje jest wyrzucany przez korek układ się zapowietrza i nie działa nagrzewnica dmucha zimnym powietrzem. Wymieniłem pompę wody i nowy termostat układ odpowietrzyłem przez wsztykie odpowietrzniki. i grzał normalnie zrobiłem chyba z 150 km ale bez takiej agresywnej jazdy i było ok dopiero przy jeździe autostradowej tak 140 km/h znów wyrzucił płyn.

Sprawa jest dziwna bo test na CO2 nie pokazuje żeby dmuchało do układu z pod uszczelki, nie ma masła pod korkiem, i temperaturę trzyma 90.

Zastanawiam się czy w tym układzie trzeba jakoś specjalnie odpowietrac albo coś robić komputerowa. Bo w serwisie facet coś czarowal ze niby jakiś elektryczny termostat a okazał się zwykły i coś mówił ze trzeba jakas adaptacje robić więc się zastanawiam czy jest jakas wada i wiedza tylko coś ściemniaj bo jeszcze na koniec powiedział ze sobie z tym nie poradzimy.

AUTO ma 30 000 km przejechane i nie wiem czy jest możliwe żeby to byla uszczelka albo głowica 

Miał ktoś z was koledzy taki przypadek jakieś pomysły bo mi się już skończyły 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Ja właśnie mam taki przypadek . Brak co2 w płynie chłodniczym , wymieniony termostat (brak poprawy) , rura górna robi się twarda co świadczy 

o przedostawaniu się powietrza , spalin do układu . Auto z silnikiem 1.5 dci z przebiegiem około 80 tyś km . Następny podejrzany do to chłodnica EGR 

która może dawać objawy podobne do uszkodzenia uszczelki chłodnicy. 

Jak u Pana zakończyła się ta historia? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...