Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

brak modułu asystenta parkowania. Brak reakcji czujników parkowania


Jar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przejrzałem forum niestety nie znalazłem odpowiedzi na 3 problemy które posiadam juz na początku

Jestem nowym właścicielem QQ j11 1,6 diesel Tekna 4x4

1. zauwazyłem ze wrzucajac wsteczny i zbliżaniu się do przeszkody nie mam sygnału dźwiękowego, podobnie jadąc do przodu i zbliżając się do przeszkody. Czasami pojedyńcze piknięcie ale nic co miałoby sygnałem powiadamiać mnie o przeszkodzie. -> czy to wina zepsutego buzzera?

2. wciskając przycisk na kamerce do parkowania otrzymuje komunikat że brak asystenta parkowania - czy to mozliwe (skoro przycisk widnieje na ekranie i jest aktywny??)

3. Ostatnie wyzwanie do brak podgrzewania foteli (przyciski sie swieca ale nie dziala podgrzewanie) - tutaj doczytalem sie ze wina najczesciej są niedociśniete kostki pod fotelem lub przerwane maty siedziska

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Wina buzzera to nie działające tylne czujniki. O awarii przedniego nic nie czytałem ani na polskich ani na zagranicznych forach.

Więc wg mnie to ie wina buzzera

Ad. 2. A masz w ogóle z przodu, z boku (po jednym na każdą stronę) dwa dodatkowe czujniki do asystenta parkowania? Mierzą długość luki do parkowania?

Ad.3 Stawiam na uszkodzone maty - mi już czwarta siadła.

Dużo tych problemów - wg mnie byle jak poskładany po dzwonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdzany czujnikiem lakieru i oryginal wiec tego sie nie boje a z przodu mam czujniki. Mata tak jak pisales pewnie standard ale te czujniki jednak mnie zastanawiaja. kupilem buzzer zobaczymy czy po wymianie cos sie zmieni - ale musze poczekac na lepsza pogode zeby nie polamac niczego zdejmujac oslony przy takich temperaturach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...