Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Miga kontrolka AirBag - który element tego systemu jest uszkodzony


gilange
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

zaczęła migać mi kontrolka airbag, kasowanie błędu jest na kilka dni, potem znowu on wraca. Chciałbym wymienić element, który jest uszkodzony ale nie wiem dokładnie o jaką poduszkę chodzi. Zapewne jakiś komputer by mi to wykazał, Zwykłe czytanie obd tego nie wskazuje. 

Pytanie:

jechać 100 km do ASO żeby mi to zbadali consultem, może jest jakiś inny sposób, który mi to wskaże, czy może to w 99,(9)% jest zawsze zwijak w kierownicy - zamawiać i wymieniać w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej dyskusji na forum Micra K12 jest opis co zrobić jak miga airbag. U mnie w QQ to zadziałało. 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nic nie było odpinane, to na 99,99 taśma, ale po wymianie trzeba skasować błąd, błędy systemu bezpieczeństwa są sygnalizowane po fizycznym usunięciu awarii. Metoda z kluczykiem działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Również mam problem migającą kontrolką airbag. Błąd jaki wskazuje program diagnostyczny to B1049 - Poduszka powietrzna kierowcy -Nieprawidłowy sygnał. Błędu nie da się skasować. Czy jest to możliwe że uszkodzona jest taśma w kierownicy skoro wszystkie pozostałe funkcje takie jak klakson, sterowanie radia i tempomat, działają prawidłowo? 

W dniu 27.02.2023 o 18:51, mitet napisał:

"Metoda z kluczykiem działa."

Czy mógłbym prosić o opisanie metody kasowania błędów przy pomocy kluczyka?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki opis jest poprzednim moim poście! Czytałeś

Kasowanie błędu AIR BAG- mruga kontrolka poduszek
przekręcić kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,
1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgaśnie z trybu 7 sek) 
2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gaśnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala
3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciągiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie tongue.gif )

4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz
5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciągiem zapala się dużo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz wypalamy papierosa, uśmiechamy sie do siebie :sylwester: i 
8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjęcia ale nie wyjmujemy) i
9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR bAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

Dopadło i mnie, mam problem z migającą kontrolką AirBag którą próbowałem kasować opisaną tutaj metodą właczania i wyłaczania zapłonu jak i również interfejsem diagnostycznym jednak problem powraca. Poprawiałem te duże kostki pod fotelami, jednak to nic nie daje. Komputer sczytał 2 błędy Air Bag kody B1049 oraz B1054. 

Informacje są dosyć jasne jednak potrzebowałbym upewnić się, że to wina zwijaka, czy są metody na testowanie, że to nie np. sterownik poduszek tylko zwijak? 

Problem pojawił się znikąd podczas jazdy prostą drogą. Po wykasowaniu błędu też pojawił się w róznych momentach, raz zaraz po odpaleniu i wyjeździe z garażu, drugi raz po około 700m drogi. Wczoraj 2 krotnie pojawił się przy staniu pod garażem, raz po tym jak kręciłem kierownicą drugi raz wydaje mi się, że też po tym jak kręciłem kierownicą. Czy można coś więcej zrobić w celu diagnozy czy wyrzucić pieniądze na kolejną diagnozę w serwisie i próbe wymiany zwijaka czy można jakoś potwierdzić jego winę?

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwijak to 70 zł , a ma być 800+, odwagi, nikt z forum nie będzie tego finansował, zostajesz sam z wydatkiem 70 zł. Powodzenia i udanych wakacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...