Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Qashqai J10 1.5 dCi. - problem z odpaleniem silnika z rana?


salto33
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, salto33 napisał:

Po diagnostyce komputerowej mam błąd P1650:  sugerujący błąd grzałek nurnikowych?

przekażnik świec nurnikowych został wymieniony ale błąd P1650 jest nadal?

Trzeba diagnostyką komputerową błąd skasować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam coś od siebie do DTC P1650. To temat przy , którym należy sprawdzić wiele elementów. 

Co do samcyh grzałek nurnikowych to trzeba sprawdzić opór na zacisku grzałki i masy - rezystencja 608+/- 61 m oma. Jeśli jest poza zakresem to wymienić.

P1650 może wywoływać łacznik topikowy, wiązka lub same złąćza lub moduł sterowania świec żarowych.

Procedura diagnostyczna ma 8 elementów : wiązka z ECM, sterownikiem grzałek nurnikowych, zasilanie tych grzałek,sprawdzenie wartości wzrocowych modułu po stronie modułu, sprawdzenie obwodu grzałek, potem sprawdzenie wartosci wzrocowych po stronie ECM, sprawdzanie obwodu ECM i steronika świec żarowych ( ECM złacze F345 tysk 70,73,85,89,100 i moduł F112 styki 7,3,8,1,2 odpowiednio do ECM złącza i musi być ciagłość ) i potem sprawdzenie świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mitet napisał:

Trzeba diagnostyką komputerową błąd skasować

Po skasowaniu błędu po kilkunastu km. pojawia się ponownie!

Edytowane przez salto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, salto33 napisał:

Po skasowaniu błędu po kilkunastu km. pojawia się ponownie!

Ta osoba która stwierdziła uszkodzenie przekaźnika (walnięty) powinna wiedzieć co jeszcze sprawdzić. 

 

Salto33 to nawet nie pobrałeś  schematów które zamieściłem  a kontynuujesz  temat i liczysz nie bardzo wiem na co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2023 o 21:50, marianztr napisał:

Kolego u mnie jest podejrzenie na jeden wtrysk przy 125tys przebiegu auto mam z pewnego źródła z potwierdzonym przebiegiem i teraz to mnie zaskoczyłeś tylko u mnie są błędy jak pisałem wyżej okazało się że mam walnięty przekaźnik tych świec nurnikowych i coś z czujnikiem ciśnienia spalin będę wiedział na dniach jak sytuacja się rozwinie,możesz w razie wu dać namiar na te nowe wtryski bo cena atrakcyjna(w ASO Kalisz 2400 sztuka)

Nie wiem czy mozna podawać dokładny namiar, ale ofertę znajdziesz na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekaźnik tych świec nurnikowych są sprawne!

Po sprawdzeniu wyszło ,że są spalone świece w grzałkach nurnikowych

W zamienniku nie można kupić tylko Oryginał około 900zł 

ciekawe czy da się wymienić same świece?

Używka jak niżej to 100zł

Zrzut ekranu 2023-03-19 101741.png

Edytowane przez salto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, salto33 napisał:

Oryginał około 900zł

Powinien pasować podgrzewacz od Renault. Sprawdź czy kolory świec masz takie same.

https://allegro.pl/oferta/podgrzewacz-wody-master-iii-movano-trafic-vivaro-13219656314

23 godziny temu, salto33 napisał:

ciekawe czy da się wymienić same świece?

Da się.

https://allegro.pl/oferta/swieca-zarowa-iskra-11721113-12733361112

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...