Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dolewanie oleju


sepa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszalem że do silnika benzynowego 1.2 DIG-T trzeba zawsze dolać oleju między wymiana. U mnie od wymiany oleju po przejechaniu 4000 km musialem wlac ok. 1,2l oleju. Czy taka ilosc jest normalna? A jesli nie to gdzie szukac przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka dolewka na pewno nie jest normalna. Mój też bierze olej, ale to jest około 0,6-0,8 l od przeglądu do przeglądu czyli co 12-13 tyś km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, marcintju napisał:

Jaki przebieg auta, jaki olej lejesz?

88 tys auto z 2016r. Olej silnikowy syntetyczny Elf Evolution 900 SXR 5W-40

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie dolewam. Co do przyczyn wypowiadać się nie będę. Bo poza tym co się ogólnie mówi i co można przeczytać w internecie to nie wiem nic ponad to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę sporo tego oleju. Jak masz lać to 5W40 lub 5W30. Pytanie czy masz auto z tym wymienionym softem, co niby miał poprawić zużycie oleju czy też nie. Choć jest też kilka innych przyczyn, które już były tu opisywane dot. silnika 1.2. Kwestia tego, czy był zalewany pod korek, czy było mniej już po wymianie i potem się okazało że aż tyle trzeba dolać. Też się zdarza.

Edytowane przez ExploRer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 4.03.2023 o 11:40, sepa napisał:

Słyszalem że do silnika benzynowego 1.2 DIG-T trzeba zawsze dolać oleju między wymiana. U mnie od wymiany oleju po przejechaniu 4000 km musialem wlac ok. 1,2l oleju. Czy taka ilosc jest normalna? A jesli nie to gdzie szukac przyczyny?

Moim zdaniem to normalne. Wychodzi 0,3 na 1000 km. U mnie brał od 0,25 do 0,4 - zależy od oleju. Nawet po naprawie zaworów i czyszczeniu tłoków nic się nie zmieniło, więc olałem sprawę, woziłem butelkę w bagażniku i co 1000 km sprawdzałem jaki jest poziom.

W dniu 5.03.2023 o 10:36, marcintju napisał:

Spróbuj zalać coś bardziej "tłustego", np. Eurol 5W50 https://allegro.pl/oferta/eurol-super-lite-5w50-4l-13354466534

 

Ja zrobiłem odwrotnie, z 5w/40 przeszedłem na 5w/30 C3. Czemu C3? Bo ten zgubiony olej gdzieś się musi odnaleźć i u mnie odnalazł się na tłokach. C3 sprawi, że nalotu na tłokach będzie mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przed remontem przetestowałem oleje: 0W30, 5W30, 5W40, 10W40, 5W50, 10W60, najwięcej oczywiście pobierał 0w30, najmniej 10W60, różnica w poborze była spora...

Jeśli chodzi o kulturę pracy to największa była na 10W60.

 

Obecnie mam zrobioną głowice, przehonowane cylindry i nowe pierścienie mahle, wiadomo uszczelki, uszczelniacze, rozrząd itd. Na pierwsze 1000km wlałem co mi tam zostało... 5w40 pomieszany z 10w60 :D. Potem 8kkm zrobiłem na motulu 10w40 6100, a teraz jest Eurol 5w50. Remont się udał bo nie bierze mi już oleju, ale mimo wszystko następną wymianę przejdę na 10W60 i tak zostanie ;).

12 godzin temu, kravvsebb napisał:

Bo ten zgubiony olej gdzieś się musi odnaleźć i u mnie odnalazł się na tłokach

Właśnie, olej się dostaje do komory spalania, nagaruje pierścienie i z czasem zużycie wzrasta. Wiadomo najlepiej zrobić remont, ale można spróbować zrobić płukankę przez świece i do oleju i potem wymiana na 10W60. W ten sposób zużycie oleju stanowczo spadnie. Polecam bo to przetestowałem ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.03.2023 o 10:24, sepa napisał:

88 tys auto z 2016r. Olej silnikowy syntetyczny Elf Evolution 900 SXR 5W-40

Stosuję dokładnie ten sam olej. Auto z 2014r i nigdy nie musiałem dolewać między przeglądami. Po prostu mój Pulsar nie bierze, podobnie jak Tomka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bilunia napisał:

Stosuję dokładnie ten sam olej. Auto z 2014r i nigdy nie musiałem dolewać między przeglądami. Po prostu mój Pulsar nie bierze, podobnie jak Tomka

A jaki przebieg robisz między przeglądami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...