Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie wg WLTP


JackSet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czytając wpisy pojawiają się informacje o spalaniu e-power odbiegające od podanej w specyfikacji.

Wg różnych źródeł różnica między poprzednią procedurą NEDC a obecną WLTP wynosi około 1 litra (niższe niż obecnie).

Dla mojego silnika 1.6 dig-t w specyfikacji z 2015r. podane są:

  • Cykl miejski 7.9
  • Cykl pozamiejski 5.3
  • Cykl mieszany 6.2

I po dodaniu tego 1 litra to by się zgadzało z moim spalaniem (średnią od początku mam 7.3). Pozostałe wartości (po dodaniu 1 litra) też by się zgadzały.

A to może oznaczać, że norma pokazuje i być może prawdę, tyle że nasza jazda nie ma nić wspólnego z normą (ani temp. nie wynosi 23 stopnie, opony zimowe, warunki atmosferyczne, sposób jazdy itp)

Może niektórzy myślą, że wysoka prędkość to jest jazda 140 km/h, a procedura w fazie bardzo szybkiej ma prędkość maksymalną 131 km/h przy średniej 92 km/h.

----------

Jeśli przyjmiemy spalanie e-power FWD na poziomie deklarowanym (o ile uda mi się takie uzyskać średnie, czyli 5.8) 

to różnica 7.3 minus 5.8 = 1,5 litra nie byłaby taka zła 😁 

TYLKO MAJĄC TAKI SILNIK TRUDNO NIE SKORZYSTAĆ Z JEGO MOŻLIWOŚCI - jazda próbna była bardzo przyjemna w momentach mocnego przyspieszania 😇

 

WLTP procedura.jpg

WLTP info.jpg

WLTP fazy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja na dystansie 700km mam aktualnie wg komputera (nie sprawdzałem na dystrybutorze) spalanie średnie 7,2. Jazda autostradą 120/130 mailem 8l. Jak jeździłem dziś po wioskach drogami krajowymi (zrobiłem 180km) to średnia 5,4l.  Najmniej na dystansie 20km po drogach krajowych + końcówkę na osiedlu na EV, zszedłem do 4,4l. 
 

Ogólnie nigdy w poprzednich autach mnie nie interesowało spalanie, ale w tej hybrydzie aż miło czasem zobaczyć jaki wynik można wykręcić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pabi84 napisał:

Ja na dystansie 700km mam aktualnie wg komputera (nie sprawdzałem na dystrybutorze) spalanie średnie 7,2. Jazda autostradą 120/130 mailem 8l. Jak jeździłem dziś po wioskach drogami krajowymi (zrobiłem 180km) to średnia 5,4l.  Najmniej na dystansie 20km po drogach krajowych + końcówkę na osiedlu na EV, zszedłem do 4,4l. 
 

Ogólnie nigdy w poprzednich autach mnie nie interesowało spalanie, ale w tej hybrydzie aż miło czasem zobaczyć jaki wynik można wykręcić. 

AWD czy FWD?, bo to spore różnice sa jednak.

Moje srednie 5.7 W FWD nie wynika ze spokojnej jazdy bynajmniej. Jeżdżę zdecydowanie dynamiczniej niz poprzednikiem, a w T32 srednia byla 7.3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...