Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie wg WLTP


JackSet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, WojtekPt napisał:

Ile kilometrów udało się wam przejechać na 1 tankowaniu.  Jaki jest realny zasięg ? 

na jednym tankowaniu to zależy od zatankowania 😉 ale na calym baku (czyli 55 litrów minus rezerwa ok. 120 km) to szacuje, ze tak około 48 litrów trzeba wziąć pod uwagę. 

No to łatwo policzyć, ile jeśli przyjmuję własne spalanie. 

Np ja mam średnie ok. 5.5/5.6 obecnie, więc zasieg to 850 km

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2024 o 10:26, WojtekPt napisał:

Ile kilometrów udało się wam przejechać na 1 tankowaniu.  Jaki jest realny zasięg ? 

Ja mam z fuelio przejechane 3786 średni miesięczny przebieg 757 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W warunkach miejskich w okresie wiosennym robię za każdym razem ok. 800 km. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, jaren23 napisał:

W warunkach miejskich w okresie wiosennym robię za każdym razem ok. 800 km. 

😊 to ci szklanka zostaje na rezerwę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, JJacek napisał:

😊 to ci szklanka zostaje na rezerwę.

Pewnie tak, zazwyczaj leje ok.53 litry, ale raz weszło mi nawet 58l. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jaren23 napisał:

Pewnie tak, zazwyczaj leje ok.53 litry, ale raz weszło mi nawet 58l. 

A bak przypadkiem nie ma 55l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja pochwalę kolejny raz spalanie. wczoraj w wieczornym trafficu na D sport (bo mi sie spieszylo) *nie pochwalam swojej jazdy z Mokotowa ma Wolę😉, bylo 7.9 na 10 km.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, JJacek napisał:

A bak przypadkiem nie ma 55l.

Według instrukcji to tyle powinien mieć. Ale zdarzyło mi się zatankować 58 litrów, a 57 litrów to tankuję dosyć często. Na różnych stacjach. Więc wygląda na to, że instrukcja kłamie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Robert_B napisał:

Według instrukcji to tyle powinien mieć. Ale zdarzyło mi się zatankować 58 litrów, a 57 litrów to tankuję dosyć często. Na różnych stacjach. Więc wygląda na to, że instrukcja kłamie.

https://www.gum.gov.pl/pl/aktualnosci/373,Informacja-dotyczaca-samochodowych-zbiornikow-paliwa.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne. 58 litrów miałem do automatycznego wyłączenia pistoletu. Zresztą zawsze tankuję tylko do odbicia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zakupie w Chorzowie nowego samochodu i dojeździe z duszą na ramieniu do najbliższej stacji, zatankowałem dokładnie 65 l. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dziś zaliczyłem rekord na standardowej trasie którą robię (15km drogami krajowymi). 4,4l/100km to wynik bardzo leniwej jazdy bez korków, ze średnią 36km/h. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2024 o 16:32, Pabi84 napisał:

To ja dziś zaliczyłem rekord na standardowej trasie którą robię (15km drogami krajowymi). 4,4l/100km to wynik bardzo leniwej jazdy bez korków, ze średnią 36km/h. 

W Krakowie to umiecie oszczędzać :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2024 o 09:53, JJacek napisał:

W Krakowie to umiecie oszczędzać :)

w Warszawie tez🤗

regularnie schodze ponizej 4 w jezdzie podmiejskiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, JackSet napisał:

w Warszawie tez🤗

regularnie schodze ponizej 4 w jezdzie podmiejskiej

A to nie lepiej rower kupić :) na śląsku to tylko 100-140 nie da się wolniej wiec takie spalanie nie do zrobienia.

Edytowane przez JJacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, JJacek napisał:

A to nie lepiej rower kupić :) na śląsku to tylko 100-140 nie da się wolniej wiec takie spalanie nie do zrobienia.

bylem w Bielsku w zeszłym roku w wakacje i na dzień do Katowic skoczyliśmy. Faktycznie, kierowcy lekko nerwowi są 😑

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stuknęło 5k km w niecałe 5 mcy. Srednia 5.5 wg komputera, ale wg liczenia z dystrybutora wychodzi bliżej 5.9.

Edytowane przez JackSet
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, JackSet napisał:

Stuknęło 5k km w niecałe 5 mcy. Srednia 5.5 wg komputera, ale wg liczenia z dystrybutora wychodzi bliżej 5.9.

No proszę, a tak testowali i narzekali że pali jak V8. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, JJacek napisał:

No proszę, a tak testowali i narzekali że pali jak V8. 

Testowali w zimie głównie i to wersje top AWD (najcięższą plus zimowe opony)

Dodatkowo testerzy wg mnie nie uwzględniali zalecanych ustawień do warunków, a jednocześnie raczej nadmiernie korzystali z dynamiki, jaką daje epower. 

Ja stwierdziłem, ze pomiędzy D i B oraz Standard i ECO są istotne różnice rzędu 20%.

Poza tym, umiejętne korzystanie z rekuperacji i dostosowwnie stylu jazdy do danych warunków (nawet w miescie na trasie np kilku-kilkunastu km kilka razy przestawiam D vs B vs e-pedal) też przynosi dodatkowe korzyści, nic nie tracąc na czasie przejazdu.

Zauważyłem też, że na stałych trasach z dużą liczbą skrzyżowań ze światłami, wykorzystanie dynamicznego startu, pozwala mi zmieścić sie na zielonym świetle na kolejnych 2-3 skrzyżowaniach, co nie udawało sie przy T32 manual.

Reasumując, takie to czasy, ze i jeździć oszczędnie i w miarę dynamicznie - nic nie tracąc (lub relatywnie niewiele) na czasie przejazdu (jak ktoś chce 😂) można, ale trzeba sie tego nauczyć. 

A że hybryda nie jest najlepsza na autostrady to przecież Nissan nie ukrywał i pozostałe marki mają podobne wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie po poprzednim średnia 7 l to i tak jest super.

a tak jak piszesz jest tam parę ustawień które jak się umiejętnie wykorzysta to spalanie jest ok. I nawet dokładnie takie jak pisze Nissan. Jak mam tego prawie najcięższego. Dynamika jest więcej niż wystarczając i musi robić niektórym opad szczęki jak ten samochód wystrzeliwuje do przodu. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans zrobiony w 10 dni. Trasa do Włoch przez Czechy i Austrię, powrót przez Austrię i Niemcy. Jazda raczej przepisowa, cały czas upał powyżej 30 stopni. Na autostradach w Niemczech jak nie było ograniczeń testowanie auta do odcięcia. We Włoszech trochę jazdy po górach (auto rusza płynnie, napęd reaguje od razu). Podróż w cztery osoby z bagażami. Uważam, że jest to bardzo przyzwoity wynik. E-Power E-4force, maksymalne wyposażenie

IMG_20240630_124457307_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik niezły, ale nie spektakularny, biorąc pod uwagę moje wyniki w T32 w wątku 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2024 o 22:59, ignacy napisał:

Uważam, że jest to bardzo przyzwoity wynik. E-Power E-4force, maksymalne wyposażenie

Wynika bardzo fajny. Jestem aktualnie na podobnej wycieczce, mam zrobione 2000 km ze średnią teraz 8.6. U mnie z boxem dachowym i 3 rowerami na haku. Jestem bardzo zadowolony. 

W dniu 1.07.2024 o 10:07, Rex-er napisał:

 

Wynik niezły, ale nie spektakularny, biorąc pod uwagę moje wyniki w T32 w wątku

 

Trochę nie rozumiem porównywania T33 ePower do T32 1.3. To są zupełnie inne układy napędowe, auta o innej masie i innych osiągach. T33 jeździ totalnie inaczej od T32, to jakby do porównania dołożyć coś vaga z TDI co zejdzie na takiej trasie poniżej 5l. 

Edytowane przez Pabi84
Błąd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

W dniu 30.06.2024 o 22:59, ignacy napisał:

Dystans zrobiony w 10 dni. Trasa do Włoch przez Czechy i Austrię, powrót przez Austrię i Niemcy. Jazda raczej przepisowa, cały czas upał powyżej 30 stopni. Na autostradach w Niemczech jak nie było ograniczeń testowanie auta do odcięcia. We Włoszech trochę jazdy po górach (auto rusza płynnie, napęd reaguje od razu). Podróż w cztery osoby z bagażami. Uważam, że jest to bardzo przyzwoity wynik. E-Power E-4force, maksymalne wyposażenie

IMG_20240630_124457307_HDR.jpg

To bardzo dobry wynik.

Ja ostatnio zrobilem trase Wawa - Inowrocław- Wawa omijając trasy w upale i srednia wyszła 5.5 wg licznika (5.8 wg dystrybutora) i to byla raczej lajtowa podróż krajoznawcza 😆 wersją FWD. 

Btw. Sprawdzał ktoś może przekłamanie spalania, bo wg mnie trzeba dodawac 5%.

To i tak mniej niż w T32 1.6 digt, bo tam było + 10%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.07.2024 o 16:36, Pabi84 napisał:

Trochę nie rozumiem porównywania T33 ePower do T32 1.3. To są zupełnie inne układy napędowe, auta o innej masie i innych osiągach. T33 jeździ totalnie inaczej od T32, to jakby do porównania dołożyć coś vaga z TDI co zejdzie na takiej trasie poniżej 5l. 

Masz rację - czepiam się, głównie dlatego, że powoli zastanawiam się co zrobić po leasingu. T33 kosztuje 2x tyle co ja dałem za T32, bo miał być rewolucyjny, oszczędniejszy itp. A w sumie to rzeczywistość pokazuje, że trochę jest, a trochę nie jest.. ;) Więc marudzę, bo nie wiem co zrobić dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...