Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie wg WLTP


JackSet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Rex-er napisał:

Masz rację - czepiam się, głównie dlatego, że powoli zastanawiam się co zrobić po leasingu. T33 kosztuje 2x tyle co ja dałem za T32, bo miał być rewolucyjny, oszczędniejszy itp. A w sumie to rzeczywistość pokazuje, że trochę jest, a trochę nie jest.. ;) Więc marudzę, bo nie wiem co zrobić dalej

Przejedź się autem z napędem epower. Szybko zrozumiesz, że nie o zużycie paliwa tu chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem T33 na weekend i w pełni rozumiem - napęd jest fantastyczny. Po prostu w kwestii spalania - liczyłem na więcej.

Mam na myśli, że miałem nadzieję, że w jakimś rozsądnym czasie przejście z benzyny na hybrydę się zwróci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rex-er napisał:

Masz rację - czepiam się, głównie dlatego, że powoli zastanawiam się co zrobić po leasingu. T33 kosztuje 2x tyle co ja dałem za T32, bo miał być rewolucyjny, oszczędniejszy itp. A w sumie to rzeczywistość pokazuje, że trochę jest, a trochę nie jest.. ;) Więc marudzę, bo nie wiem co zrobić dalej

Ceny oszalały, a ma być jeszcze drożej bo nowe normy mają być. 

E-power obecnie ma emisję od 132 do 152 gram, więc w cenie juz jest od 5.000 do 12.000 (około) PLN kary (w zależności od wersji)

I dojdzie kolejne 10.000 PLN na każdy pojazd.

Screenshot_20240717-091032_Chrome.thumb.jpg.d956ae2680f5b15380aef5e76d7434b5.jpg

Co do cen i wzrostu, czy to jest 2x czy 1.5x to dosyć trudno to ocenic, bo to jednak różne samochody.

Ja płaciłem w 2015 kwotę 104k a teraz 189k, ale zmiana z manuala, no i wyposażenie zdecydowanie lepsze.

Gdybym mial porównać podobne wyposazenia to raczej musialbym przyjąć cenę 125k z 2015, a to oznacza wzrost o 50%, więc w trendzie.

Były oczywiście trochę tańsze inne marki, ale stara miłość nie rdzewieje i jestem mega zadowolony z T33; zresztą w takim wyposażeniu i tej wielkości samochód nie ma obecnie zbyt wielu konkurentów z Full Hybrydą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.07.2024 o 08:18, Rex-er napisał:

T33 kosztuje 2x tyle co ja dałem za T32, bo miał być rewolucyjny, oszczędniejszy itp. A w sumie to rzeczywistość pokazuje, że trochę jest, a trochę nie jest

Doskonale rozumiem, tzn generalnie on nie kosztuje 2x tyle z tego powodu, po prostu auta tak podrożały w ostanie 3-4 lata. Zobacz czy w tym segmencie kupisz coś taniej niż T33.

Ja rozważałem Honde CRV, odrzuciłem zupełnie Rav4 (nie podoba mi się), Honda odpadła bo kultura pracy silnika i dynamika jazdy była bardzo kiepska. Z tradycyjnych silników, alternatywą była Skoda Kodiaq w 2.0, TDI. A finalnie żadne z tych aut nie jeździło tak dobrze, nie miało tak fajnych właściwości / charakteru "off-roadowego" (dla mnie to było ważne, po to kupuje SUVa), a najlepsze że każde finalnie kosztowało więcej niż zapłaciłem za T33 w konfiguracji, która mnie interesowała.

Jak lubisz T32, to T33 będzie Ci sie podobał :) ja osobiście bardzo sobie chwale dynamikę jazdy, spalanie jest dla mnie ok, reszta jest super. Przyznam uczciwie że nie podoba mi się brak fajnego dzwięku silnika, wolałbym tu mieć diesla 250 koni albo v6 benzyne 300 (bo dopiero takie silniki dałyby porównywalne osiągi) ;) no ale nie można mieć wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 17.07.2024 o 08:18, Rex-er napisał:

Masz rację - czepiam się, głównie dlatego, że powoli zastanawiam się co zrobić po leasingu. T33 kosztuje 2x tyle co ja dałem za T32, bo miał być rewolucyjny, oszczędniejszy itp. A w sumie to rzeczywistość pokazuje, że trochę jest, a trochę nie jest.. ;) Więc marudzę, bo nie wiem co zrobić dalej

Niedziela trasa Warszawa do Wrocławia (przez Łódź) pod cholerny wiatr (chwilami pod 40 km/h) średnia V 80 km/h spalanie 6.9

Powrót piątek średnia V 100 km/h (bezwietrznie) spalanie 6.5

Tak więc chyba nie jest źle. 

Cała trasa 6.7 l/100

20240802_144031.thumb.jpg.708db25c9738a17db338c678990560ce.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Dziś taka fajna pogoda, więc zabrałem sie za umycie, wysprzątanie i ogólne odpicowanie pojazdu 😀

No i stuknęło 8 tys. km 

Przed wymianą oleju, którą zrobiłem przy ok. 2 tys. km przebiegu miałem problem z aku, który nagle zdechł do 7 Volt i jak widać poniżej średnia liczona jest od 6.680 km.

20240907_130530.thumb.jpg.9e4107e742736423806a2815fedf39e3.jpg

Moja jazda to głównie miasto lub jazda podmiejska, co widać po średniej prędkości 36 km/h.

I tu informacja dodatkowa, że odcinki jazdy sa raczej krótkie i nie mialem pojęcia ile razy w miesiącu robię odseparowane odcinki jazdy, dopóki nie uruchomiłem Nissan Connect Services.

1075432318_Screenshot_20240907-132212_NissanConnectServices.thumb.jpg.c018c987987723b9bb0aa5c8cf69430f.jpg

Zaciekawił mnie mocno sierpień 😀. Wychodzi średnio 5.7 km na jedną jazdę. 

1178019310_Screenshot_20240907-132748_NissanConnectServices.thumb.jpg.d87916bb8326dea1bad2db9eda676317.jpg

Ale podsumowując 

w wersji FWD wg komputera spalanie przy średniej prędkości miejsko-podmiejskiej

36 km/h

(w rzeczywistości trochę mniejszej, bo na te 6.600 km wg szacunku to ok. 1.500 to trasy typu S z prędkością ok. 120-130 km/h)

wynosi 5.5 l/100 km.

Przyjmując,ze wskazania komputera zaniżają faktyczne wyniki o 5% moja średnia wynosi 5.8 l/100 km

Powyższe, przy poprzedniku T32 FWD 1.6 DIG-T, gdzie spalanie przy podobnej jeździe wynosiło 7.4 l/100 km (wg dystrybutora), wydaje sie w pełni satysfakcjonujące. 

Różnicę ok. 1.5 l na sto szacowałem jeszcze przed kupnem i nie rozczarowany jestem 😍

Ostatnio bardzo polubiłem ustawienie jazdy D Standard z e-pedal, które genialnie pozwala na super płynną jazdę z minimalnym używaniem hamulca, tylko trzeba trochę wprawy, aby wyczuć siłę odpuszczania gazu w danej odległości od punktu zwolnienia/zatrzymania. 

To pełzanie 8 km/h jest faktycznie dobrze dobrane, ponieważ pozwala na brak potrzeby zatrzymania do zera przed przyspieszeniem po np. zmianie świateł na zielone.

Pozdro All

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...