Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czy w Note 1.4 wymienia się filtr paliwa?


dinokajman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie może naiwne ale...

Byłem u mechanika na sezonową wymianę oleju i filtrów. Dałem zlecenie na olej, filtr oleju, filtr powietrza no i paliwa.

Jednak mechanik stwierdził że w moim aucie filtra paliwa się nie wymienia. Ponoć jest tam jakieś sitko. Czy to prawda ja się nie znam więc może mnie oszukuje?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik mówi prawdę. W notku  benzyna nie wymienia się filtra paliwa. Filtr paliwa jest urządzeniem bezobsługowym według instrukcji. Wymiany dokonuje się tylko w notku z silnikiem diesla.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc. Przy okazji zapytam. Dziś zauważyłem że w zbiorniku wyrównawczym nie ma płynu chłodniczego. Kupiłem i dolałem jakieś 300ml. Przyznam że dawno nie sprawdzałem. Przejechałem jakieś 60km ciągłej trasy i płynu jest tyle samo czyli max. Czemu mi brakowało czy może być wyciek czy poprostu z czasem odparował. Aha czy ten duży wentylator powinien pracować po tylu km przejechanych czy włącza się tylko w odpowiedniej temperaturze? Silnik był rozgrzany. Umówiłem auto na kontrolę szczelności i wymianę płynu.

Edytowane przez dinokajman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dinokajman napisał:

Bardzo dziękuję za pomoc. Przy okazji zapytam. Dziś zauważyłem że w zbiorniku wyrównawczym nie ma płynu chłodniczego. Kupiłem i dolałem jakieś 300ml. Przyznam że dawno nie sprawdzałem. Przejechałem jakieś 60km ciągłej trasy i płynu jest tyle samo czyli max. Czemu mi brakowało czy może być wyciek czy poprostu z czasem odparował. Aha czy ten duży wentylator powinien pracować po tylu km przejechanych czy włącza się tylko w odpowiedniej temperaturze? Silnik był rozgrzany. Umówiłem auto na kontrolę szczelności i wymianę płynu.

Z płynem chłodniczym to jest tak że on zmienia objętość jak się nagrzeje. Jeśli chodzi o poziom w zbiorniczku tam jest podziałka Min i Max tylko ciężko ją dojrzeć gdzieś na szyjce lub boku zbiornika w zależności jak rodzaju zbiorniczka jest w aucie.

Edytowane przez janio
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...