Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wibracje, bicie, drżenie na postoju


Karolina687
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Nissan juke 2016, benzyna 1.2. Od około 2 tygodni, po zatrzymaniu się np. na światłach, auto zaczyna mocno drżeć, słychać jakieś bicie, trwa to może ze 3 sekundy i nie po każdym zatrzymaniu, tak jakby silnik miał zaraz zgasnąć, czy się krztusił. Nie czuję tego na kierownicy, wydaje mi się że pod maską. Dodam, że z obrotami nic się nie dzieje. A problem występuje wyłącznie po zatrzymaniu. Pojawia się to niezależnie od stopnia nagrzania silnika. Po podpięciu pod komputer podejrzewają rozrząd, przed jego ewentualną wymianą, wyczyszczono zawory sterujące i zamieniono stronami ssące z wydechowymi - jeśli dobrze zapamiętałam, niestety to nie pomogło. Czy macie jakieś pomysły? Dzięki i pozdrawiam.

Edytowane przez Karolina687
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie myślę że to rozrząd może gdzieś pobiera lewe powietrze może być przepustnica

może wtryski dziwne że na kompie nic nie pokazało🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety bolączką tych silników jest właśnie rozrząd . Jeśli jest jeszcze na gwarancji ASO od razu wymienia silnik , koszt chyba

12 tyś . Te silniki mają wadę, wszyscy o tym wiedzą . Już ich nie produkują .  Były przypadki że rozrząd rozsypał się koło 40 tyś 

przebiegu.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam widzę że Bosman jesteś ze szczecina lub okolic znasz może jakieś dobre warsztaty chodzi mi o takie z jajami co wymienią łańcuch rozrządu

naprawią turbo wtryski wymienią panewki luzy zaworowe nie jakaś garażówka jednoosobowa tylko warsztat z pasją bo chciałbym pomału wymienić rozrząd kupiłem

firmy BGA resztę jak świece przepustnice hamulce wahacze i inne pierdoły dołu robię sam z góry dzięki jak podeślesz parę adresów😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...