Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

System KeyLess zabezpieczenie.


romeks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo, że mam AC to wolałbym się mimo tego zabezpieczyć przed kradzieżą.

Mam system bez kluczykowy, wygodny ale czy bezpieczny ?

Rozważam zamontowanie CanLook za 2500 zł. Czy są może jakieś inne dobre alternatywy ?

Pozdrawiam.

Edytowane przez romeks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze są rozwiązania customowe, czy system keyless jest bezpieczny? Nie, tak jak wszystko inne z pudełka. Ale olewam to. Mam AC m.in. po to. A wygoda korzystania z keyless jest bezcenna.  Przynajmniej złodzieje już tak daleko się posunęli, że wszelkie chowanie kluczyków do sejfu czy blaszanego pudełka jest bez sensu bo oni aktualnie nie potrzbują kluczyka aby odjechać. Nissany nie są w TOP także...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas może się to zmienić. Auta spalinowe będą drożeć do tego ubezpieczyciele nie będą chcieli je ubezpieczać ze względu na wzrost kradzieży lub składki będą tak wysokie że nie będzie się to kalkulowało. Proponuję klasyczna blokadę na kierownice.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Afrance napisał:

Za jakiś czas może się to zmienić. Auta spalinowe będą drożeć do tego ubezpieczyciele nie będą chcieli je ubezpieczać ze względu na wzrost kradzieży lub składki będą tak wysokie że nie będzie się to kalkulowało. Proponuję klasyczna blokadę na kierownice.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka
 

Miałem kiedyś blokadę skrzyni, parkowałem tyłem, nie pomogło. Kolega tak samo (ukradzione z tego samego miejsca)... Upierdliwość 100%, korzyść 0%...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA także  - miałem blokadę mechaniczną - po chłopsku - na lewarek.

Nie odjechali . plus. ( pewnie amatorzy albo metal był jeszcze dobrej klasy ) .

Minus ( zależy jak patrzeć ) - spuścili cały bak paliwa.  :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często się kończy tak, że jak wejdą do środka ale nie odjadą to podpalają albo niszczą środek... nie wiem co gorsze, chyba wolałbym aby jednak odjechali... Zwłaszcza jak ma się GAP czy inne dodatkowe zabezpieczenia finansowe (no polisa 100% kwoty z faktury).

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W obecnych czasach galopującej inflacji GAP niestety nie daje benefitu dla jakiego został stworzony. Mój 4 letni samochod wg otomoto i wyceny ubezpieczyciela jest droższy niż w chwili zakupu. Tak samo przy AC - kiedyś opcja stałej wartości pojazdu podnosiła koszt polisy, teraz trzeba dopłacić, żeby firma ubezpieczeniowa w przypadku zdarzenia brała wycenę z bieżącego eurotaxu. Świat stanął na głowie:)

Edytowane przez zeke
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale niestety ie odnosi się to do aut kupowanych teraz, które drożeją. Dlatego GAP w tej chwili oferuje do 120% wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.04.2023 o 12:29, Afrance napisał:

Za jakiś czas może się to zmienić. Auta spalinowe będą drożeć 
 

A z jakiego to powodu? Chyba nie tego, że będą "zakazane". Wrócimy do tego wątku za kilka lat - ale jestem pewny, że sam będziesz chciał się pozbyć spalinowego jak cię przymuszą ceną benzyny ustalając ją np. (na dzisiejsze ceny) na 20 zł/litr albo więcej. Nikt nie będzie chciał kupić naszych spalinowych. Dodam, że nie jestem zwolennikiem elektryków ze względu na nieakceptowalny dla mnie sposób ich ładowania (czas, brak infrastruktury).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaną jak na filmach - mustangi :)

A poważnie

Za 10 lat - dużo się zmieni.

Już - czytałem - że znaleźli mądre głowy sposób na panele foto 10 x wydajniejsze. W 10 lat to chińczyki przejmą. 

Poza tym będzie atom w Polsce. :P

za 10 lat - 1/4 z was  z nas na forum już będzie brała 16kę  i 17 kę :P

A poważnie - być może elektryki będą zastąpione wodorem? ( o tym akurat wiem bardzo mało ).

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 10 lat za dużo się nie zmieni. Z nowymi owszem może coś się zmieni, ale używki dalej będą w obiegu - spalinowe i będą się miały dobrze. To jednak jest za duży ogólnoświatowy przemysł aby to od tak odstrzelić. Taka UE jest za cienka aby tego dokonać. Atom będzie u nas za 20-30 lat jak dobrze pójdzie. Na razie mam swój prąd, ale to dla mnie żaden argument za elektrykiem. Wodór - ciągle to jest w fazie jakichś eksperymentów. Biorąc pod uwagę ostatnie 3 lata to 10 lat wydaje się, że można zmienić wszystko, ale to raczej chwilowe zaburzenie powolnego jednak co do zasady cyklu zmian...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W salonie zaproponowali dodatkowe zabezpieczenie na zasadzie immobilisera.

Ma opcje odaktywowania: pastylka przy kluczykach lub BT z telefonu. Koszt 2 tys.

Zastanawiam się czy warto?

 

Edytowane przez JackSet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Smakor napisał:

W 10 lat za dużo się nie zmieni.....

Biorąc pod uwagę ostatnie 3 lata to 10 lat wydaje się, że można zmienić wszystko, ale to raczej chwilowe zaburzenie powolnego jednak co do zasady cyklu zmian...

A ja patrząc wstecz na 26 lat zabawy z motoryzacją (czyli własne samochody) myślę, że za kolejne 26 będzie zupełnie inaczej, ale nie względu na technologię, ale pod kątem możliwości ekonomicznej nabycia nowego samochodu przez średniego zjadacza .chleba.

Według danych Samaru, średnia cena nowego auta wyniosła w listopadzie 2022 r. 159,7 tys.  i była o 14,4% większa niż rok wcześniej.

Ale z drugiej strony auta staniały. 

W 1997 kupilem Fiata Uno za 26 tys. Stanowiło to 2 letnie średnie krajowe.

Obecnie odpowiednik, czyli w cenie ok. 60 tys. to tylko 9 pensji krajowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena nowych auta mocno wzrosła... Jej skutek odczujemy za kilka lat. Gdyż rynek aut używanych może wyglądać nieco inaczej. Aut może być mniej, są mniej trwałe, kłopotliwe w naprawie. Prywatny nowy samochód może stać się rarytasem nie dla wszystkich. Rynek używek ratują firmy które auta kupią bez względu na cenę i inne bogate kraje, Ale zmiany na pewno nastąpią, zwłaszcza w kwestii dokręcania emisji spalin i gdzie będzie można takego auta używać. Może być ze starym golfem albo audi w tedeiku kłopocik...

BTW Ten średni wzrost ceny auta nie wiem jak jest liczony bo widzimy ile podrożał QQ i X... Na pewno nie było to 14%... Podobnie Mazdy, Kia i inne marki...

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Smakor napisał:

 

BTW Ten średni wzrost ceny auta nie wiem jak jest liczony bo widzimy ile podrożał QQ i X... Na pewno nie było to 14%... Podobnie Mazdy, Kia i inne marki...

To jest wzrost listopad 22 do listopad 21. Dzis to już pewnie kolejne pare procent.

I jest to wzrost sredniej ceny kupowanego, a nie srednia cen samochodów nowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W ostatnich czterech latach nowe samochody podrożały o nawet 65,7 proc. - wynika z raportu Info-Ekspert, który opisuje "Puls Biznesu".

https://www.money.pl/gospodarka/tak-wystrzelily-ceny-nowych-aut-klienci-w-szoku-a-konca-podwyzek-nie-widac-6881577875462944a.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.04.2023 o 22:20, Karminadel napisał:

A z jakiego to powodu? Chyba nie tego, że będą "zakazane". Wrócimy do tego wątku za kilka lat - ale jestem pewny, że sam będziesz chciał się pozbyć spalinowego jak cię przymuszą ceną benzyny ustalając ją np. (na dzisiejsze ceny) na 20 zł/litr albo więcej. Nikt nie będzie chciał kupić naszych spalinowych. Dodam, że nie jestem zwolennikiem elektryków ze względu na nieakceptowalny dla mnie sposób ich ładowania (czas, brak infrastruktury).

Zapomnieliście chyba o regulacjach jakie przepchnęły Niemcy w swojej cudownej UNII na ostatniej prostej:) auta spalinowe nadal będą mógłby być produkowane po 2035 r pod warunkiem że będą napędzane specjalnym " eko" paliwem które gdzie będzie wytwarzane ??;) oczywiście u naszych sąsiadów:D już wszystkie wielkie koncerny i firmy zajęły się przygotowywaniem do tej operacji . Taki mały monopol się szykuje :P

Nie mam nic do elektryków ale sam sposób narzucania nam czym mamy jeździć jest denerwujący:) szczególnie że będą napędzane energia z węgla w naszym wypadku wiec naprawdę warto :) zreszta pomijam kwestie produkcji i ekspoatacji bo pewnie wiekszosc zdaje sobie sprawe jak idiotyczne myslenie UNII potrafi byc :) no ale lobby swoje robi:) Europa chce wybiec w przyszłości i być prekursorem ale póki cały świat nie zacznie myśleć o zmianach to po co cała ta zabawa :) zresztą transport generuje 14 procent a prywatny jeszcze dużo dużo mniej. 

Może jakaś fuzja jądrowa się pojawi do tego czasu, kto to wie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Główny temat System KeyLess zabezpieczenie, którym jestem zainteresowany, przepadł.

Wracając do głównego pytania, zastanawiam się nad Canlock z czujnikiem 3D. Czy ktoś z Was może podzielić się opinią na ten temat. Kradzież auta to jedno. Są jeszcze koła i katalizator.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale już prawi esie nie kradnie aut (statystycznie). Jak nie mieszkasz w Wawie to raczej luzik... Szkoda kasy i zachodu. Polisa AC to wystarczające zabezpieczenie. Zwłaszcza przy obecnych cenach używek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie Wa-wa. Średnio co dwa miesiące w okolicy znika samochód. Od osobówek, suv-ów po dostawczaki. Koła też są chodliwe. Katalizatory to już plaga. Jednej nocy kilka aut są w stanie wypatroszyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Andrew napisał:

Nie Wa-wa. Średnio co dwa miesiące w okolicy znika samochód. Od osobówek, suv-ów po dostawczaki. Koła też są chodliwe. Katalizatory to już plaga. Jednej nocy kilka aut są w stanie wypatroszyć. 

No to garaż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



. Jednej nocy kilka aut są w stanie wypatroszyć. 


Był nawet przypadek zabójstwa, śmierci złodzieja kt nie zdążył o został przejechany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze warto jakoś dodatkowo zabezpieczyć samochód. Chodzi o czas, złodziej nie będzie kombinował jak na szybko nie odpali..chyba że akurat konkretne autko mu się spodobało to się odpowiednio przygotuje ( łącznie z lawetą ). Znajomy polecił mi Omega Immo. Co o tym sadzicie ? Ponoć bardziej rozbudowane zabezpieczenie niż can-lock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, SlavKo napisał:

Zawsze warto jakoś dodatkowo zabezpieczyć samochód.

Jednak poza Aso nie mogę ingerować w instalacje - utrata gwarancji. Ponadto wg. pewnej sieci serwisowej, CAN w j12 może źle znosić dodatkowe moduły. 

Pozostaje AC. Garaż, w moim przypadku,  odpada 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...