Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawianie nawiewu


Kazkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wysiadł mi wentylator nawiewu. Ok. Kupiłem, wymieniłem, działa. Jak było zimno ok. Grzeje. Zrobiło się ciepło i powstał problem . Zaczyna się stukanie. Zwiększam temperaturę - przestaje. Elektryk sprawdził, że to siłownik sterowania nawiewem, że to trzeba ustawić komputerem. On nic nie może zrobić. 

Czy może mi ktoś pomóc. Co jest grane w temacie. Kupiony wentylator był zgodny z win. Sprawdziłem . Jest z literą p jako porównywalny z oryginalnym. 

Bardzo proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kazkus napisał:

Witam

Wysiadł mi wentylator nawiewu. Ok. Kupiłem, wymieniłem, działa. Jak było zimno ok. Grzeje. Zrobiło się ciepło i powstał problem . Zaczyna się stukanie. Zwiększam temperaturę - przestaje. Elektryk sprawdził, że to siłownik sterowania nawiewem, że to trzeba ustawić komputerem. On nic nie może zrobić. 

Czy może mi ktoś pomóc. Co jest grane w temacie. Kupiony wentylator był zgodny z win. Sprawdziłem . Jest z literą p jako porównywalny z oryginalnym. 

Bardzo proszę o pomoc 

Poczytalem i może to jest sprawa rezystora dmuchawy. Czy ktoś wie gdzie się znajduje w J10. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kazkus napisał:

Czy ktoś wie gdzie się znajduje w J10. 

Obok klapki filtra kabinowego, przy pedale gazu. A tak w ogóle co to za stukanie? Może źle jest złożony napęd jednej z klapek? Trzeba rozłączyć przy wymianie filtra i potem prawidłowo złączyć. Może coś wpadło do wentylatora?

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie wpadło, nie jest to również rezystor. Raczej źle zlożony wentylator. Próbowałem przestawić, napęd klapki. Pierwsze podejście nieudane. Może następnym razem się uda. 

Chyba, że to nie to. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Demontujesz silniczek, klapka zamyka się sama grawitacyjnie, ustawiasz klimatronik na LO, silniczek ustawia się w maksymalne położenie i tak go wkręcasz.

Cała filozofia.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Sorki, że dopiero teraz. To nie takie proste. próbowałem kilka razy. nie da rady. Ustawiłem po obróceniu silniczka o 90 St. Teraz nie stuka, jest na LO, dmucha łamane chłodne. Musialem zmodyfikować dokręcenie silniczka. Dokręciłem go taśmą plastikową, bo oczywiście nie pasowały otwory. 

Sumując - silniczek obraca się jakby szukał punktu zerowego i wraca w to samo miejsce. Muszę poszukać kogoś z programem komputerowym do nastawienia silniczka. Chyba innego wyjścia nie ma.Na razie chodzi, ale jeszcze nie ma upałów..

Dzieki 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...