Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Spalanie i branie oleju


mariuszjn
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem rok temu almere tino z silnikiem 1.8 (QG18DE) z 2004r z przebiegiem 144000km ( obecnie 147000km). Jak kupilem auto spalalo w cyklu miejskim okolo 10 litrow. Jakies 6 miesiecy temu zauwazylem ze bierze olej i to duzo bo na okolo 1000km musze wlac litre oleju i pali okolo 15litrow benzyny. Bylem u mechanika i polecil zmiane oleju z 5w30 na 10w40 i chwile bylo spokoju i znow bierze tyle samo oleju. Myslalem zeby sprobowac zrobic plukanke tylko nie wiem jakiej firmy wybrac czy tec czy forte? Ktos uzywal tego?  Mechanik podejrzewa zapieczone pierscienie na tlokach bo wyciekow nie ma. Myslalem tez o wlaniu czegos do paliwa zeby wyczyscic wtryski i zmniejszy spalanie. Co o tym myslicie? Jak je zastosowac? Oprocz tego mam przypadlosc taka ze jak odpale silnik to pracuje rowno po chwili obroty faluja i czasem gasnie a jak sie zagrzeje to wszystko jest w porzadku i pracuje prawidlowo co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Spalanie oleju w tym silniku to norma 🙂. pytałem różnych mechaników- ponoć wymiana pierścieni nic nie da. Mój przed awarią (wypalił się zawór wydechowy z braku regulacji luzów zaworów-7letnie użytkowanie) palił olej jeszcze w  miarę. Obecnie po regeneracji głowicy z wymianą wszystkich 16 zaworów na nowe również "żre" olej (tygodniowo ok. 0,3-0,6 litra  10W40.  Tylko że mój ma prawie 300 tyś km

Edytowane przez jerzy60
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj płukankę xado antykoks na tłoki przez otwór świec plus jakaś do oleju np. LM. Po tym olej 10W60, zużycie spadnie sporo- przetestowane :).

Albo zrób remont :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...