Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Błędy C1A16 i B2725


bartus1902
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :) jestem nowy na forum i zwracam się z prośbą o pomoc. Kupiłem qashqaia z 2015 roku. Na desce rozdzielczej są dwa błędy. Jeden żółty trójkąt który pali się cały czas i drugi od radaru, który pali się nie zawsze. Sprawdziłem kompem błędy i wyszły dwa

C1A16 radar zablokowany

B2725 tylny Brzeczyk

Mam pytanie. Co z tym zrobić? To są elementy, które się uszkodziły i trzeba je wymienić? O ile ten Brzeczyk wiem gdzie jest po filmie na YouTube, to radar nie mam pojęcia gdzie się znajduje. Dziękuję z góry za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka mamy mozliwosc sprawdzenia? Praktycznie zadnej. Jedynie tylko podlaczenie wtyczka/gniazdo a jak nic nie da to ASWO albo podmiana na inny radar.

Nie spotkalem sie jeszcze na innych forach, zeby ktos pisal o uszkodzonym radarze.

Edytowane przez Banan61
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK dziękuję. 

A jeżeli chodzi o ten drugi błąd zapisany jako tylny brzeczyk to do wymiany będzie chyba głośnik do parkowania, prawda? Na YouTube widziałem kilka filmików już z tym problemem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 23.04.2023 o 20:40, Banan61 napisał:

Nie spotkalem sie jeszcze na innych forach, zeby ktos pisal o uszkodzonym radarze.

Wujaszek ma taki jak ja z 2015. Teraz ostatnio radar mu wyrzuca "system fault" między zegarami + ikonka w prawym zegarze.

Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu jest chwilę OK, ale po chwili jazdy znów informuje o błędzie. W warsztacie (zwykłym) nie widzieli błędów w kompie. Co jest przyczyną?

Może być zaśniedziałe złącze kabli przy radarze, czy jak? Ten radar jest gdzieś za zderzakiem po prawej stronie (od pasażera), przed reflektorem. Można się do niego dostać i sprzwdzić złącza z kanału, czy trzeba rozbierać?

Edytowane przez melonowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...