Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju w skrzyni DTC silnik 1,3 dig-t


Fk190
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy wymieniał ktoś już może olej w tej skrzyni? Z tego co mówi serwis skrzyń automatycznych niedaleko mnie to w tej skrzymi  nie ma filtra a olej jest drogi jak złoto. Podpowiedzcie coś w tym temacie bo mam 60tys przebiegu i pasowało by się już przymierzać chyba do wymiany, serwis skrzyń mówi że musi się wgłębić w temat aby pomóc a nie zaszkodzić, tyle dobrze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz problemów z ta skrzynią? U mnie przy przebiegu 30 tys lekko szarpie przy ruszaniu pod górkę itp. Serwis twierdzi, że jest ok (ale szukali problemu w komputerze, nawet się nie przejechali)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.04.2023 o 18:42, Smakor napisał:

Nie masz problemów z ta skrzynią? U mnie przy przebiegu 30 tys lekko szarpie przy ruszaniu pod górkę itp. Serwis twierdzi, że jest ok (ale szukali problemu w komputerze, nawet się nie przejechali)...

Problemów z ta skrzynią nie, problem jest w tym aby ktoś coś wiedział na temat wymiany bo serwis nissan mówi że nie wymieniali jeszcze w żadnym (dziwne), że olej ok 400zl za litr, filtra brak (dziwne), forum puste w tym temacie 🤷‍♂️😄, niby gdzieś tam po necie ludzie chwalą te skrzynie, ale o wymianie oleju nic nie udało mi się znaleźć. A też nie mam teraz możliwości zajrzenia w książkę serwisową ale tam było coś o DTC jakaś obsługa przy jakimś przebiegu, tylko nie wiem czy kontrola czy wymiana oleju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana jest po 60. Ja poza ruszaniem tez jestem zadowolony, niestety szarpanie zaczęło się w 2 roku użytkowania i niestety mam wrażenie, że jest coraz gorzej. Serwis sprawdził w komputerze, że błędów nie ma. Znajomy ma Sportage tez z dwusprzęgłówką i tez ma problem z szarpaniem i Kia nie chce go naprawić na gwarancji bo za mało szarpie, ale przynajmniej się przejechali. Podobno spadająca jakość oleju w skrzyni (moja ma 30 kkm, ale głównie miasto) ma wpływ na gorsze działanie. Jak się wkurzę napiszę do Nissana. Czytałem gdzieś na forum UK, że tam znają problem i wymieniali skrzynie w autach... także tego...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam powyżej 60 tys, przy ostatniej wymianie oleju silnikowego w lutym, jak pytałem w warsztacie o wymianę oleju w skrzyni odpowiedzieli mi, że nie mogą znaleźć danych do tej skrzyni ale poszukają i się odezwą. Do tej pory cisza ☹️. U mnie żadnych problemów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2023 o 13:38, PiOtReK_1 napisał:

Też mam powyżej 60 tys, przy ostatniej wymianie oleju silnikowego w lutym, jak pytałem w warsztacie o wymianę oleju w skrzyni odpowiedzieli mi, że nie mogą znaleźć danych do tej skrzyni ale poszukają i się odezwą. Do tej pory cisza ☹️. U mnie żadnych problemów nie ma.

No to mamy podobny problem, tak jak pisałem... Nikt nic 🙆‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu postaram się podjechać do mojego serwisu. Mam przejechane 55 tyś., ale żadnych problemów ze skrzynią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli występuje pewna losowość jak w Kia, jak trafisz to działa super, jak masz pecha to szarpie :)Już się zastanwiałem czy nie sprzedać Xa i kupić Tucsona, bo maja fajne ceny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chodzi o wymianę oleju w automatycznej skrzyni naszych QQ to Nissan w żadnej karcie serwisowej takiej wymiany nie przewiduje. Jednakże co światlejsze serwisy Nissana zalecają wymianę pomiędzy 60 a 80 tyś.km.  Na dziś koszt takiej operacji w serwisie to kwota łączna 1850zł. Co do szarpania skrzyni. Ja mam przejechane ponad 70 tyś. i nie uraczam tego w żadnym aspekcie. Ale jeśli ktoś ma jakieś delikatne szarpania to jak najbardziej należy wymienić olej bo ma duży wpływ na działanie naszej skrzyni. Nie ważny jest tez przebieg auta ponieważ zdążają się różne rzeczy w trakcie ich produkcji. I nie raz były takie sytuacje gdy w silnikach zalewano za mało różnych płynów.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekDS, dzięki za info. Moim zdaniem 1850 zł to całkiem przyzwoita kwota. Jak rozumiem, to cena za wymianę i olej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 19.05.2023 o 22:34, Robert_B napisał:

@RadekDS, dzięki za info. Moim zdaniem 1850 zł to całkiem przyzwoita kwota. Jak rozumiem, to cena za wymianę i olej?

Tak z wymiana do zapłaty.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

60400 km przejechane. Olej w skrzyni wymieniony. ASO w Zielonej Górze nie miało żadnych obiekcji przed wymianą. Owszem, poinformowali że według Nissana nie ma takiej potrzeby, ale też nie widzą przeciwskazań. Spuszczony olej ze skrzyni był już delikatnie mówiąc niezbyt klarowny. Co tylko potwierdza, że warto wymieniać olej w skrzyniach DTC.

Po wymianie, mam wrażenie, że auto pracuje przy wyższych obrotach trochę ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Nissan nie zaleca po 60 przypadkiem wymiany? A mechanicy w  połowie wartości deklarowanej przez producenta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak nie sprzedam do tego czasu to tez wymienię przy 50-60 tys. Na razie mam 30.

Edytowane przez Smakor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2023 o 14:14, Robert_B napisał:

60400 km przejechane. Olej w skrzyni wymieniony. ASO w Zielonej Górze nie miało żadnych obiekcji przed wymianą. Owszem, poinformowali że według Nissana nie ma takiej potrzeby, ale też nie widzą przeciwskazań. Spuszczony olej ze skrzyni był już delikatnie mówiąc niezbyt klarowny. Co tylko potwierdza, że warto wymieniać olej w skrzyniach DTC.

Po wymianie, mam wrażenie, że auto pracuje przy wyższych obrotach trochę ciszej.

Ciekawe czy wymienili filtry (jeden jest na boku obudowy skrzyni, drugi w środku skrzyni), żeby to dobrze zrobić to musisz zdjąć pokrywę od dołu skrzyni biegów. Serwisy robią to tak: odkręcają korek spustowy ze skrzyni, ile zleci oleju tyle zalewają i to mówią że jest wymiana oleju. To tak jak byś wymieniał olej w silniku bez wymiany filtra olejowego. Daję przykład (ASO Olsztyn tak wymienia) to ja dziękuję za taką wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to za taką wymianę i to za 2 kzł to szkoda kasy... Lepiej pojechać do kogoś kto zna się na skrzyniach, bo to na pewno nie ASO. Gość mi ostatnio tłumaczył jak działa skrzynia DCT w ASO... pożal się boże na temat jego wiedzy (ogólnej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 5.08.2023 o 14:14, Robert_B napisał:

60400 km przejechane. Olej w skrzyni wymieniony. ASO w Zielonej Górze nie miało żadnych obiekcji przed wymianą. Owszem, poinformowali że według Nissana nie ma takiej potrzeby, ale też nie widzą przeciwskazań. Spuszczony olej ze skrzyni był już delikatnie mówiąc niezbyt klarowny. Co tylko potwierdza, że warto wymieniać olej w skrzyniach DTC.

Po wymianie, mam wrażenie, że auto pracuje przy wyższych obrotach trochę ciszej.

Podpowiedź jaki olej wlali w serwisie,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nissanowski olej do tej skrzyni. Bodajże NS-3. W weekend zerknę do książki serwisowej, bo mam wpis o wymianie oleju w skrzyni i dam znać. Aktualnie jestem poza domem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w ASO niechętnie mówią jaki olej, zasłaniają się tym, że jest w instrukcji samochodu jaki typ (a pytanie jest jakby nie o to). Te ASO to nic przyjaznego ogólnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 13.02.2024 o 15:36, Robert_B napisał:

Nissanowski olej do tej skrzyni. Bodajże NS-3. W weekend zerknę do książki serwisowej, bo mam wpis o wymianie oleju w skrzyni i dam znać. Aktualnie jestem poza domem.

Moje pytanie zrodziło się właśnie po tym jak powiedzieli mi w serwisie o kosztach wymiany 2,8tys zł, 😂 olej twierdzą że tylko oryginał bo jak pójdzie inny to skrzynia defekt, ok 500zl za litr, powiedzieli ze wchodzi 4l, w takim razie za odkrecenie śruby spustowej, odkrecenie zaślepki i właśnie wlanie tego złotego oleju kasują 800zł 😂😂😂 ja osobiście po trzech latach zrezygnowałem z serwisu i dalszej gwarancji za którą chcieli 3,6 tys zł, znam się na autach na tyle że posiadając garaż z w miarę dobrym wyposażeniem to wymiana oleju silnikowego i filtrów sprawia mi przyjemność, śruba spustowa oleju że skrzyni pod skrzynią, przelew z boku skrzyni, jaki to jest problem żeby wymienić to samemu, ok wiem wiem dynamiczna lepsza, ale te 2,8 tys zł to serwis bierze za statyczną, rozmawiałem też z nie autoryzowanym serwisem skrzyń to się przerazili jak zrobili rekonesans i zobaczyli co to za olej, po czym zaczęli mnie zbywać i widać że nie chcą się podjąć, serwis skrzyń z Bochni z dobrymi opiniami 🤷‍♂️🙆‍♂️

 

ja się pytam - kto ma olej do tej skrzyni Panowie 😂😂😂  tą skaplikowaną wymianę przeprowadzę sobie sam 😂😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sama skrzynia jest chyba w kilku markach, wszędzie robią takie cyrki? Ja chyba mojego Xa już nie będę miał jak przyjdzie wymiana. Mam na razie 32 kkm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie wiem dlaczego tak wierzycie w te cudowne ASO olej olej tylko org. ha ha kto tak robi leje się olej do tej skrzyni dedykowany

na allegro nie brakuje olejów do tej skrzyni to w czym problem jeśli jest do DTC , ASO kosi naiwniaków na prawo i lewo płyn chłodniczy czy hamulcowy też lejecie

Nissanowski ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.02.2024 o 10:58, baju123 napisał:

Witam nie wiem dlaczego tak wierzycie w te cudowne ASO olej olej tylko org. ha ha kto tak robi leje się olej do tej skrzyni dedykowany

na allegro nie brakuje olejów do tej skrzyni to w czym problem jeśli jest do DTC , ASO kosi naiwniaków na prawo i lewo płyn chłodniczy czy hamulcowy też lejecie

Nissanowski ?

 

O....dzięki za odpowiedź na postawione pytanie, wiszę Ci flaszkę chyba. A tak na poważnie to nie odpowiedziałaś na pytanie, napisałeś że  "leje się olej dedykowany", "na allegro nie brakuje"  🙆‍♂️ postawione pytanie dotyczyło czy ktoś wie jaki olej, nie przypominam sobie abym pytał o opinię na temat aso, chyba wyraźnie jest napisane że nie będę tego tam robił i potrzeba tylko typ oleju, piszesz byle by Ci posty rosły 👍😄 jakoś nie pomogłeś i raczej nie skorzystam z Twojej obszernej wiedzy na temat allegro i sprzedawanego tam oleju "dedykowanego DTC" 🤣,  nie chce kupować oczywiście oleju za 500zł/l ale też nie pisz ze byle butla z napisem "DTC"  / "dedykowany" jak to byłeś skłonny napisać, będzie dobra do tej skrzyni, bo nie napisałeś który dedykowany olej. Pozdrawiam Pana 😄👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...