Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zbyt niskie obroty!


Gość Piotrek84r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek84r

Mój problem polega na tym że : na benzynie silnik mi się dusi i to bez różnicy czy zimny, czy ciepły, i utrzymuje się na ok 500obr. jak wcisne gazu to od 1000 do 2000obr. dławi się jak by mu brakowało paliwa. a ponad 2000 jest wszystko ok. W gazie nie mam tego problemu obrotomierz wskazuje 900-1000 obr. A wymieniałem filtry oleje. pompka też mi nie siadła zawsze w baku mam z połowę wachy. Więc co to może być??? :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia raczej nie powinna tu grac roli ja mam ten sam problem co ty w nx-sie tyle ze problem ten zrobił mi sie chyba od odpalania na gazie bąź tez od zmiany kopółki bede musiał załozyc stara to sie przekonam tobie radze tez zacząć od elektryki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r
skrzynia raczej nie powinna tu grac roli ja mam ten sam problem co ty w nx-sie tyle ze problem ten zrobił mi sie chyba od odpalania na gazie bąź tez od zmiany kopółki bede musiał załozyc stara to sie przekonam tobie radze tez zacząć od elektryki:)

I jak sobie z tym poradziłeś??

czyżby wlot się zabrudził??

ja planuję przeczyścić przepustnice, może pomoże , jak nic nie robiłeś to sprubuj, jest ten temat jak to się robi na forum, na 1 liście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom jeszcze nic nie robiłem o przepustnicy czytałem ale szczerze powiem ze chyba za leniwy do tego tematu jestem a moc mam bardziej bym sie czepił kopółki która wymieniłem ale zobacze dam ci jeszcze znac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek84r
a nie mozesz podniesc obrotow w Nysie? Twoj jest zasilany gaznikiem czy wtrysk?

Jeśli o mnie chodzi to mam na gaźniku.

Muszę dać zapłon do regulacji, jeśli dalej będzie mi kaszlał to zajmę się osobiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
a nie mozesz podniesc obrotow w Nysie? Twoj jest zasilany gaznikiem czy wtrysk?

Jeśli o mnie chodzi to mam na gaźniku.

Muszę dać zapłon do regulacji, jeśli dalej będzie mi kaszlał to zajmę się osobiście.

to rozbierz obudowe filtra zdejmij go i pod nim bedzie sruba...krecac nia bodajze w prawa str bedziesz podnosic obroty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
z tego co ja słyszałem to lepiej samemu nie kombinować z gaźnikiem
z gaznikiem tak lepiej nie ruszac ale obroty mozna spokojnie samemu nastawiac, ja robilem i nic sie nie stalo oprocz poprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Endriu powiem ci szczerze ze mnie troche dziwia te jego obroty przecież teraz jest zimno to na początku sie wlącza silnik krokowy i obroty sa wyzsze przez pewien czas takze moze on ma cos z silniczkiem krokowym co o tym myślisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
Endriu powiem ci szczerze ze mnie troche dziwia te jego obroty przecież teraz jest zimno to na początku sie wlącza silnik krokowy i obroty sa wyzsze przez pewien czas takze moze on ma cos z silniczkiem krokowym co o tym myślisz?
trudno oceniac z daleka :wink: ja bym zaczal od tego co sie da najlatwiej sprawdzic :wink: poza tym skoro mamy gaznik to chyba silniczka korkowego nie ma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie musisz mieć chociaż szczerze ci powiem ze jeszcze nie zagladałem za nim ale przecież on robi jako automatyczne ssanie bo recznego ssania w nx nie masz takze wydaje mi sie ze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość johny_fellow

Raflo pudło.

Śrubka do regulacji znajduje się z boku gaźnika i jest zaślepiona.

Nie bierz się za regulację jeżeli nie masz instrukcji jak dokładnie to robić i nie masz analizatora spalin. To nie jest gaźnik z Poloneza czy Malucha i na ucho tylko go rozregulujesz.

 

A tak nawiasem mówiąc to nieźle zasyfiony masz ten gaźnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe wiem :P

kupie srodek do czyszczenia przepustnic i przedmucham go troche :diabel:

 

ale chodzi mi o śrube do regulacji obrotów(niskie-wysokie) bo mam ok 1,2k cały czas, a nie o śrube do regulacji składu mieszanki! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta srobe znajdziesz wkladajac reke za gaznik stojac naprzeciwko auta czyli jej krociec jest skierowany w strone kabiny . Z lewej strony jestes w stanie ja podejzec pod obudowa filtra.

Zycze powodzenia choc wspomne ku przestrodze ze ja nia nigdy sam nie modzilem.

ale do odwaznych swiat nalezy

pozdro DVD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow
Ta srobe znajdziesz wkladajac reke za gaznik stojac naprzeciwko auta czyli jej krociec jest skierowany w strone kabiny . Z lewej strony jestes w stanie ja podejzec pod obudowa filtra.

Piszesz o śrubie regulacji obrotów biegu jałowego czyli uchylenia przepustnicy.

To nie jest śruba regulacji składu mieszanki!

 

Zycze powodzenia choc wspomne ku przestrodze ze ja nia nigdy sam nie modzilem.

ale do odwaznych swiat nalezy

Nie nie, lepiej sam tego nie rób. Świat może należy do odważnych ale nie głupich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śrubka od regulacji obrotów biegu jałowego jest z tyłu gaźnika, odchyla ona przepustnice i zamontowana jest na zewnątrz. A jeśli ma 500 obrotów/min jak jest zimny, to ssanie się nie włącza albo oska przepustnicy dozującej powietrze na ssaniu jest zatarta.

W gaźniku nie ma żadnego silnika krokowego (bo i po co ) nie daj się zwieść.

 

[ Dodano: Pon 21 Maj, 2007 21:17 ]

http://img475.imageshack.us/my.php?image=ga378nikbs7.jpg

 

 

to na czerwono to właśnie ta śrubka

a to zielone to przepustnica na ssaniu

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...