Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana płynu chłodniczego Qashqai 2013-2021 J11


SYMPATYK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

po dodaniu płukanki motul do silnika 1,2 wg instrukcji motula,  przystąpiłem do spuszczenia płynu chłodniczego z dolnego węża chłodnicy.

Płyn został spuszczony ok. 3l.W zbiorniczku wyrównawczym zostało ok.3cm płynu i nie udało się spuścić płynu z małego obiegu  po odkręceniu odpowietrznika z termostatu.Jak spuścić  pozostały płyn ?

                                                         pozdrawiam      sympatyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, SYMPATYK napisał:

witam,

po dodaniu płukanki motul do silnika 1,2 wg instrukcji motula,  przystąpiłem do spuszczenia płynu chłodniczego z dolnego węża chłodnicy.

Płyn został spuszczony ok. 3l.W zbiorniczku wyrównawczym zostało ok.3cm płynu i nie udało się spuścić płynu z małego obiegu  po odkręceniu odpowietrznika z termostatu.Jak spuścić  pozostały płyn ?

                                                         pozdrawiam      sympatyk

Ja zdjąłem jeszcze wężyk z chłodniczki oleju, jest tam sporo płynu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 po uruchomieniu silnika nagrzewnica grzeje, termostat odpowietrzony, po zwiększeniu obrotów wywala płyn ze zbiorniczka wyrównawczego Przypuszczam,że zrobił się korek powietrzny i nie wiem jak go usunąć.Wcześniej wymieniłem płyn w clio 3 i nie było problemu.Dzięki za podpowiedź

                                Sympatyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, SYMPATYK napisał:

 po uruchomieniu silnika nagrzewnica grzeje, termostat odpowietrzony, po zwiększeniu obrotów wywala płyn ze zbiorniczka wyrównawczego Przypuszczam,że zrobił się korek powietrzny i nie wiem jak go usunąć.Wcześniej wymieniłem płyn w clio 3 i nie było problemu.Dzięki za podpowiedź

                                Sympatyk

A górny wąż chłodnicy twardy czy miękki jest? Ja tak miałem że musiałem delikatnie zdjąć górny wąż z króćca przy chłodnicy, tak żeby w jego górnej części powstała mała szparka , jak poleciał płyn to węża założyłem i od tego momentu było git.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

górny wąż chłodnicy jest miękki, po naciśnięciu węża  płyn w zbiorniczku wyrówn lekko podnosi się i opada, zdjąłem ten króciec z chłodnicy, nie było w nim płynu, wcześniej  odkręciłem dolny odpowietrznik chłodnicy i odpiąłem dolny wąż z chłodnicy,zeszło ok. 3l płynu.

na filmikach YT Qashqai J10 ma śrubę M14 w bloku silnika, czy Qashqai J11 też ma nie wiem

                                                          pozdrawiam            Sympatyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po odkręceniu korka ze zbiornika wyrównawczego odkręciłem dolny korek w chłodnicy a następnie zdjąłem dolną rurę wg instrukcji.

z tej rury udało się spuścić ok. 3l płynu.W zbiorniczku zostało ok. 3 cm płynu i dalej ani rusz. Czyli: chłodnica pusta a reszta siedzi w układzie.

I w tym jest problem, jak spuścić resztę płynu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedź, jutro spróbuję tak zrobić

pozdrawiam Sympatyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

dzisiaj zakończyłem zabawę z wymianą płynu chłodniczego Qq1,2/2016.Serdecznie dziękuję Rapi za pomoc.Oprocz zasilania chłodniczki oleju

rozpiąłem także górny wąż chłodnicy, odpowietrznik zaworu sterującego górny wąż nagrzewnicy.Pomogło.jeszcze raz dzięki za podpowiedź.

pozdrawiam Sympatyk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...