Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sztywne sprzęgło


sbknr1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. 

Dawno się nie udzielałem bo moja nyska mnie nie zawodziła do dziś dnia. Niestety sprzęgło padło ( nwm co dokładnie ale drążek zmiany biegów wchodził w każdy bieg ale nie biegi nie wchodziły nawet na zgaszonym i odpalanie na 1 nic nie dawało więc zostało tylko cholowanie) 

Moje pytanie czy w X-trailu 2.2 Di 114km da się założyć sztywne sprzęgło bez dwumasu(wiem że dwumas się kończył bo już było głośno i szarpał ale czy się da bez dwumasu)?

Czy ktoś z was orientuje się jakie to koszta za części? 

Proszę was o jakąś pomoc i informacje co robić dalej. 

 

Pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sbknr1 napisał:

Witam wszystkich. 

Dawno się nie udzielałem bo moja nyska mnie nie zawodziła do dziś dnia. Niestety sprzęgło padło ( nwm co dokładnie ale drążek zmiany biegów wchodził w każdy bieg ale nie biegi nie wchodziły nawet na zgaszonym i odpalanie na 1 nic nie dawało więc zostało tylko cholowanie) 

Moje pytanie czy w X-trailu 2.2 Di 114km da się założyć sztywne sprzęgło bez dwumasu(wiem że dwumas się kończył bo już było głośno i szarpał ale czy się da bez dwumasu)?

Czy ktoś z was orientuje się jakie to koszta za części? 

Proszę was o jakąś pomoc i informacje co robić dalej. 

 

Pozdrawiam wszystkich 

Jest temat z tym związany. Trzeba pytać @chudson https://forum.nissanklub.pl/topic/104554-x-trail-t30-22-di-koło-dwumasowe-proszę-o-pomoc/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było , co jakiś czas dostaję wiadomości od  ludzi z pytaniami ale nie wiem czy  tylko pytają czy faktycznie ktoś jescze założył sprzęgło od Tino

Natomiast jak Ci biegi na zgaszonym nie wchodzą to  nie musi być to sprzęgło zepsute tylko coś innego.  Biegi powinny bez sprzęgła wchodzić nawet  jak się auto lekko  pchnie aby zebatki się ustawiły  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj byłem u mechanika z nyską i okazało się że rurka zasilająca przy pompie przepuszcza płyn gdzieś jest pęknięta bo sika przy naciśnięciu sprzęgła. I pękł jakiś uchwyt do cięgien lewarka zmiany biegów. Mam nadzieję że to tylko to a nie coś głębiej bo jak usłyszałem ile kosztuje dwumas to myślałem że wykorkuje. Gościu w sklepie powiedział mi że dwumas razem z tarcza sprzęgła + docisk to około 3500zl plus robota mechanika 1500zl więc około 5000zl przy dobrych lotach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...