Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Skorodowany przewód klimatyzacji - zamiennik?


Mirko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

W moim Nissanie Qashqai 1.2 2017r wersja poliftowa od jakiegoś czasu przestała chłodzić klima. Okazało się,że dolny przewód klimatyzacji jest skorodowany, w miejscu pod czarną osłoną.Swoja drogą zastanawiałem się, czy to nie jest bardziej powszechny problem skoro Nissan zabezpiecza właśnie ten dolny odcinek jakimś czarnym tworzywem.

Jednak do rzeczy - dowiedziałem się, że przewód ten ma numer części: 924414ed0a. Niestety jest on praktycznie nie do dostania w necie. W serwisie dostałem informację, że koszt tej rurki to około 700zł i trzeba go ściągać do Polski,co potrwa około 8-10dni. Jakieś pojedyncze ogłoszenie było na Allegro,choć w przypadku używanego elementu to tez nie wiadomo w jakim on jest stanie.

 

Moje pytanie to, czy znacie może jakiś sensowny i bardziej dostępny zamiennik tej części?

Może ktoś z Was miał podobny problem i ma jakiś sposób jak go można rozwiązać,poza standardowym rozwiązaniem,czyli zakupem części przez serwis i wymianą?

Zastanawiałem się też czy jest możliwość pospawania tego przewodu, w sumie jest to kawałek rurki o średnicy około 1cm, więc nie wygląda to na żadną super zaawansowaną technologię. Z drugiej strony to ile dobrze się orientuję to jest to przewód wysokiego ciśnienia więc z trwałością takiego rozwiązania może być różnie.

 

 

W załączniku umieściłem zdjęcie, jest to cieńszy przewód i dokładnie to dolna jego część(niewidoczna na zdjęciu), która łączy się z chłodnicą.

 

20230512_162314.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem jedynie że Nissan użył złego czynnika lub jest jakaś wada fabryczna bo 2 lata temu w ASO mi się przyznali. Po zakupie auta jak zajechałem to ca instalacje "musieli" mi wymienić i wtedy się o tym dowiedziałem. Nie pamiętam już czy było to na gwarancji czy nie ale jakas kosmiczna suma kilku tysięcy wyszła (chyba7-8) . 

Gdybyś miał gwarnacje myślę że można by było ich przycisnąć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...