Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podskakująca maska - J11 2014


uti
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Mam problem z maska w moim qq j11. Przekopalem forum ale znalazlem tylko watek w Xtrail (polamane mocowania), jezeli sie myle prosze adm o przekierowanie.

Kupilem auto w lutym i przy wymianie oleju, filtrow mechanik zauwazyl, ze jest luz na zamku - taki jak na tym filmie :

Zaczalem sie tym interesowac. Na forum poczytalem, ze moga pomoc silowniki do maski. Wiec zaopatrzylem sie w nie u Jacka, pomogl mi wyregulowac maske na odbojach gumowych - nie bylo juz dzwieku luzu na zamku ale pojawily sie szpary. Zauwazylismy w sloncu, ze maska nie jest idealnie spasowana. Zamowilem na ali odbojniki gorne, dalej nic. Nowe dolne gumowe odboje i maska dalej podskakuje jak sie wjezdza na lezacego policjanta na biegu 2. Do tego przy duzych predkosciach powyzej 100 km/h maska unosi sie i mam wrazenie, ze zaraz walnie w szybe. Sprawdzalem mocowania i wydaje mi sie, ze jest ok. Maska dobrze siedzi na zamku ale widocznie duze podmuchy wiatru dostaja sie pod maske przez te szpary i ja wybijaja. Czy ktos mial podobne sytuacje? Nie wiem czy jechac z tym do ASO, do blacharza? Moze kogos polecicie na slasku? Jade w wakacje nad Baltyk i chce w spokoju dojechac bo wczoraj jechalem do Wisly i przez 50 km na A1 oczy zamiast na droge mialem na masce i nie daje mi to spokoju... Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Brzyk napisał:

A z ciekawości
Nie wyskakuje błąd otwartej maski?


Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka
 

Nie podpinalem go pod komputer ale na desce nie wyswietla zaden blad. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wielu testach aut pokazane jest, że maska podczas jazdy rusza się (z tego co pamiętam Honda, Hyundai)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Smakor napisał:

W wielu testach aut pokazane jest, że maska podczas jazdy rusza się (z tego co pamiętam Honda, Hyundai)

Ok ale nie sadze zeby unoszenie sie 1-2 cm bylo czyms normalnym w moim odczuciu. Balem sie przekroczyc 130 km/h bo mialem wrazenie, ze maska zamieni sie w zagiel... 

Tak podskakuje, faluje jak tutaj

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem poszperac troche przy tej masce i odkrylem cos niepokojacego. Odpialem czesc maty i widze, ze puscilo na spawach maski ze stelazem. Nie wiem czy to jest przyczyna ale na pewno maska nie jest sztywna. 

 

 

20230614_071549.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest przyczyna.Były już akcje że puszczały zgrzewy na karoserii pod dachem

Ja bym walił do serwisu,nawet jak nie ma gwarancji i pisać roszczenie do centrali.To nie jest jakaś obcierka,ale błąd fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 14.06.2023 o 08:12, uti napisał:

Postanowilem poszperac troche przy tej masce i odkrylem cos niepokojacego. Odpialem czesc maty i widze, ze puscilo na spawach maski ze stelazem. Nie wiem czy to jest przyczyna ale na pewno maska nie jest sztywna. 

 

 

20230614_071549.jpg

W którym to miejscu jest? Masz może "szersze" zdjęcie? 

Miałeś szansę już być w serwisie? Jaki finał sprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.06.2023 o 09:40, uti napisał:

Czesc wszystkim. Mam problem z maska w moim qq j11. Przekopalem forum ale znalazlem tylko watek w Xtrail (polamane mocowania), jezeli sie myle prosze adm o przekierowanie.

.....

 Zauwazylismy w sloncu, ze maska nie jest idealnie spasowana. Zamowilem na ali odbojniki gorne, dalej nic. Nowe dolne gumowe odboje i maska dalej podskakuje jak sie wjezdza na lezacego policjanta na biegu 2. Do tego przy duzych predkosciach powyzej 100 km/h maska unosi sie i mam wrazenie, ze zaraz walnie w szybe. Sprawdzalem mocowania i wydaje mi sie, ze jest ok. Maska dobrze siedzi na zamku ale widocznie duze podmuchy wiatru dostaja sie pod maske przez te szpary i ja wybijaja. 

Juz pisalem o tym na t32. Milem ten problem, ale regulacja zamka i odbojów załatwiła sprawe.

Piszesz o szparach, rozumiem, ze powietrze dostaje sie pod maskę. W t32 sa uszczelki (foto) i one dosyć dobrze uszczelniają (ja je konserwuje aby nie degradowały sie).

Jak przymknę maske to widze, ze idelanie przylegaja do pasa przedniego. 

20230708_132705.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack...Regulowaliśmy mało to dało. U kolegi puściły zgrzewy kratownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat zalatwiony. Odpuscilem sobie ASO, pisalem do Nissan i oczywiscie odbijali pileczke, ze jezeli serwis uzna to za wade konstrukcyjna to beda dalsze dzialania. Nie mialem czasu w bawienie sie z nimi oraz wolnych srodkow zeby zaplacic za przeglad serwisowy. Kupilem klej do szyb i to skutecznie zalatwilo sprawe. Posklejalem zgrzewy kratownicy pod maska i jak reka odjal. Przy okazji pobawilem sie znowu odbojami i po problemie. Robilem test przy 160 km/h i maska siedzi jak powinna. Teraz to sama przyjemnosc z prowadzenia samochodu na trasie. Kleju uzylem na wszystkich laczeniach, tuba kosztowala mnie 40 zl. Jeszcze nie zalozylem oslony bo musze kupic nowe spinki wiec jak bede mial czas to zrobie fotke i wrzuce, moze komus sie przyda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uti,no tak bo serwis musi im nadać problem,inaczej będą spychać tak jak teraz postąpili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2023 o 08:37, uti napisał:

Temat zalatwiony. Kupilem klej do szyb i to skutecznie zalatwilo sprawe. Posklejalem zgrzewy kratownicy pod maska...

 

Powiem tak: doraźnie i dla Twojego komfortu - jest OK, ale to jest również element bezpieczeństwa użytkowników (pojazdu i drogi). Kolejne spawy do których nie masz dostępu mogły zostać również nadwyrężone. Nie wiadomo kiedy to pierdyknie.

Jeśli będzie miało miejsce wydarzenie z poszkodowaną osobą - cała odpowiedzialność spadnie na Ciebie. Producent i ubezpieczyciel odrzucą wszelkie roszczenia.

Edytowane przez yukisan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Ale nawet przed klejeniem skąd ma wiedzieć który element jest nadwyrężony? Poza widocznym uszkodzeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Brzyk napisał:

No dobra. Ale nawet przed klejeniem skąd ma wiedzieć który element jest nadwyrężony? Poza widocznym uszkodzeniem?

a czy fakt założenia nie homologowanych siłowników gazowych mógł mieć wpływ?

Jak ustosunkuje się ubezpieczyciel to tego faktu, w przypadku jakiegoś poważnego wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na szczęście poważnej stłuczki czy wypadku.
Jeżeli byłyby of śmiertelne to ie ubezpieczyciel a prawnik drugiej strony będzie szukał dowodów.
W prostych powiedzmy przypadkach czy nie nadużywa sie trochę ubezpieczyciela? Tzn tak na prawdę zaprawka na błotniku już jest niehomologowna.

Odpadając może wybić szybę.

Akurat jestem przed wymiana szyby. I tak muszę zrobić to z ac. Bo na autostradzie klient odjechał. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Brzyk napisał:


W prostych powiedzmy przypadkach czy nie nadużywa sie trochę ubezpieczyciela? Tzn tak na prawdę zaprawka na błotniku już jest niehomologowna.

Odpadając może wybić szybę.
 

Zrobiona z betonu na pewno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...