Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Zawór odmy (PCV Valve) w silniku 1.3 DIG-T, HR13DDT


smigiel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serwusik!

Mam od paru lat NISSAN Qashqai II (J11) 1.3 DIG-T benzyna 140 KM / 103 kW - kod silnika: HR13DDT. Na liczniku przejechane ok 52 tys. 

W kwietniu tego roku wymieniłem olej, filtr oleju, filtr powietrza u mechanika (centrum diagnostyczne). W maju tego roku stwierdziłem, że strasznie bierze olej bo wyszło ok 1l na 1000 km. Wróciłem do typa, który stwierdził, że to może być wina tego i tamtego. Dolał 2 litry oleju. Przejechałem kolejne 2 tys km i nadal to samo.

Wkurzony radami i opiniami typy: "silnik do remontu! aaaaa sprzedaj tego japońca itd" postanowiłem sam podziałać.

Wskoczyłem pod kanał i okazało się, że bagnet (rurka) od miarki poziomu oleju był źle zamontowany - wywaliło śrubę, albo ktoś tej śruby nie zamontował i to było główną przyczyną rozprysku oleju. Montaż pomiędzy kolektorem dolotowym, a pokrywą zaworów.

Pytanie do ekipy: gdzie w silniku HR13DDT znajduję się zawór odmy (PCV valve)??? - chciałem go przeczyścić lub wymienić na nowy.

Szukałem wszędzie gdzie się da, na grupach FB, na forach angielskich, australijskich, włoskich itd. Potem przekopałem wszystkie możliwe książki serwisowe - nigdzie niema informacji technicznych o tym silniku.

Na jednym ze zdjęć, które dołączam zaznaczyłem kilka elementów 1 oraz 2, które częściowo typuje, że może to być to - ale nie dam sobie głowy odciąć.

(kolektory podobne: https://allegrolokalnie.pl/oferta/nissan-qashqai-j11-13-kolektor-ssacy-140035548r lub https://www.franceauto.pl/pl/p/KOLEKTOR-DOLOTOWY-RENAULT-CAPTUR-1.3-TCE-140034990R-A2821401100/75448,)

----

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.

IMG_8495 kopia.jpg

IMG_8467.jpg

IMG_8468.jpg

Edytowane przez smigiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...