Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Terrano 2.4 ciężko odpala,dymi i kręci się tylko do 2.5tyś obrotów.


Daw6661
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Pacjent jak w tytule Terrano 2.4 benzyna,  ma problem w zebraniu się i ciężko pali, chodzi strasznie w warsztacie siwo od nie przepalonego paliwa. Niestety kręci się tylko do 2.5 tyś obrotów i odcina mu wtryski, wiem że wtryski bo na alternatywnym paliwie kręci się dość wysoko więc iskrę na pewno ma. Może ktoś miał taki przypadek i może podzielić się doświadczeniami ? Dodam że sprawdziłem już : świece i kable zapłonowe, rozrząd,instalację elektryczną pod kątem zanieczyszczeń i uszkodzeń mechanicznych, sprawdzone przejścia od sterownika do wtrysków i cewki, zamontowany drugi sterownik, podmieniany aparat zapłonowy,wymieniona pompka paliwa,czyszczona przepustnica po czym wymieniłem na drugą kompletną wraz z przepływomierzem i resztą czujników. Na samym końcu odłączyłem wydech żeby wykluczyć zatkany katalizator, nawet zapłon sprawdziłem lampą stroboskopową i znaki są idealnie. W kompie tylko błąd 41 i nic więcej, czy w takiej sytuacji może być tak że mam kompa założonego od wersji z czujnikiem położenia wału? Jeśli on odczytuje obrót aparatu (czujnik halla) zamiast wału(czujnik położenia wału) widzi dwa razy niższe obroty to może dlatego dzieje się właśnie tak jak to opisałem ? Auto jest z 1993roku. 

Z góry dziękuję za każdą pomoc.

 

Edytowane przez Daw6661
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Sprawdz przeplywomierz odlacz i zobacz czy bedzie równiej pracowal. Na odlaczonym przeplywomierzu tez bedzie sie krecil do okolo 2.5tys obrotow ale powinien rowniej pracowac i nie kopcic na wolnych ja tak mialem po wymianie ecu tylko mi pokazywalo blad przeplywomierza wlasnie jesli bylo wymieniane ecu szukaj drugie na podmianke na próbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...