Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Korek zbiornika wyrównawczego płynu chłodzącego.


dinokajman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Zgubiłem korek do zbiorniczka wyrównawczego płynu chłodzącego. Rano przed pracą chciałem dolać płynu ale stwierdziłem że bez lejka porozlewam i zrobię to później 😞 Albo zapomniałem zakręcić albo zrobiłem to za lekko i w czasie jazdy spadł. Zorientowałem się kiedy miałem dolać. Próbowałem dziś go kupić w inter cars oraz innych sklepach ale niestety żaden nie pasował. Wszystkie które sprawdzałem (zamienniki) były za duże mimo że szukali po modelu auta. Kupiłem na tą chwilę zakrętkę która pasuje ale wolałbym założyć odpowiedni korek.  Nie wiem czy takie coś może w ogóle być wykorzystywane  w moim aucie. Gdzie można taki korek kupić?

Druga sprawa to dolałem ponad pół litra płynu czy to normalne że tak ubyło? Niby szczelność 2 m-ce temu była sprawdzana w warsztacie a płyn uzupełniony.

Dołączam zdjęcia zbiorniczka i tej zakrętki.

Proszę o pomoc.

3 (3).jpg

3 (2).jpg

3 (1).jpg

4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO nie mają bo cześć wycofana ,ale jest cały zbiornik z korkiem. Cena jakies 65 eu.

 

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Załączam zdjęcia korka w moim nissanie. Raczej takiego korka się nie kupi. Są na allegro inne, dedykowane do notka, można spróbować. Z tym płynem w zbiorniczku to ciekawa sprawa jest, ponieważ wskaźnik znajduje się w takim miejscu że trudno dojrzeć. Wydaje mi się że patrząc na wskaźnik i spoglądając z lewej strony powinno być płynu gdzieś w połowie. Link do tego korka https://allegro.pl/oferta/korek-zbiornika-wyrownawczego-renault-opel-dacia-9921930649. 

Poniżej fotki jak jest u mnie

IMG20230620142528.jpg

IMG20230620142545.jpg

IMG20230620142658.jpg

IMG20230620144046.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ten korek podobny. Myślałem że musi być taki żeby nie wiem regulował ciśnienie czy coś tam.  Pytałem w serwisie to rzeczywiście wycofany ten co ja mam jak kolega wyżej wspomniał i te wszystkie co sprzedają są za dóże. U mnie średnica otworu 3cm. Podali mi numer katalogowy i radź sobie sam 🙂

Ten żółty długo masz? Nie ma problemów?

Edytowane przez dinokajman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, dinokajman napisał:

W sumie ten korek podobny. Myślałem że musi być taki żeby nie wiem regulował ciśnienie czy coś tam.  Pytałem w serwisie to rzeczywiście wycofany ten co ja mam jak kolega wyżej wspomniał i te wszystkie co sprzedają są za duże. U mnie średnica otworu 3cm. Podali mi numer katalogowy i radź sobie sam 🙂

Ten żółty długo masz? Nie ma problemów?

Mój korek jest oryginalny. Od nowości w notku. Ten co ty zakupiłeś jest chyba dobry? Trzeba obserwować czy się nie odkształaca pod wpływem temperatury, czy nie cieknie i jeździć.

Edytowane przez janio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...