Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Odpięcie akumulatora qq j10 1,6 benzyna


motor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.W qq j10 1,6 benzyna 2009r planuje wyjąć poduszkę z kierownicy i chcę odłączyć akumulator bo się boję aby mi nie wystrzeliła.Jakich niespodzianek oczekiwać po odpięciu akumulatora i co mnie może zaskoczyć.A poduszkę wyjmuje bo mi się w ogóle nie zapala kontrolka Za pomoc serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po montażu kierownicy po obszyciu kontrolka air bag mrugała . Zastosowałem taką metodę i zgasła. Metoda zapisana gdzieś na forum nie pamiętam juz gdzie.

Radio zadziałało bez wpisania kodu.

Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek

przekrecic kluczyk na ON-wszystko sie pali, silnik nie chodzi,
1. kontrolka AIR BAG zapala sie na 7 sek. czekamy dzielnie i uwaga gaśnie aby mrugać i wtedy (to jest ta 1 sekunda jak tylko zgaśnie z trybu 7 sek)
2. cofamy kluczyk na ACC (pozycja wszystko gaśnie ale jeszcze klucza nie wyjmiemy-jest oznaczenie na stacyjce) i liczymy 3 sek., najlepiej 121,121,121 i ponownie kluczyk do przodu na ON (pozycja punkt 1) wszystko sie zapala
3. czekamy, czekamy-lampka AIR pali sie ciągiem i gaśnie i w tym momencie kluczyk na ACC i znowu 121,121,121 (w myslach oczywiscie )
4. znowu na ON i powtarzamy punkty 1-2 (czyli zabawa z kluczykiem 3 razy) i teraz
5. cofamy kluczyk do końca czyli na OFF i do przodu na ON i patrzymy a kontrolka AIR po 7 sekundach świecenia ciagiem zapala się duzo wolniej i na dłużej w cyklach co 3 sekundy na czas 1 sek. i to jest radość bo oznacza, że komp. poduszek przeszedł do trybu naprawczego-teraz 
8. cofamy kluczyk na OFF (jak do wyjęcia ale nie wyjmujemy) i
9. dajemy do przodu na ON i patrzymy a tu AIR BAG jak nowy po 7 sekundach gaśnie.

 

Jak masz kod do radia to ok, ale bez kodu spróbuj tej metody 

 Dekoder radio nissan
Naciśnij "4" jednocześnie i zasilanie 
Trzymaj "4" i na zasilanie kliknij dwa razy
Koniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Kasowanie błędu AIR BAG-mruga kontrolka poduszek...

Może nie zadziałać kolega napisał, że kontrolka się nie zapala :⁠-⁠)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd 🤔poduszka wie, że jest odpięta 🤔 jak odłączymy AKU 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...