Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pokrywa zaworów-uszczelka


Batman404
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Was się orientuje czy pokrywa zaworów jest uszczelniana przez jakąś uszczelke czy wklejana na silikon? Silnik 1.6 dci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrywa zaworów ma łożyska wałków, więc nie może być uszczelki. Silikon cieniutko a najlepiej klej anaerobowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, cezzar1 napisał:

Pokrywa zaworów ma łożyska wałków, więc nie może być uszczelki. Silikon cieniutko a najlepiej klej anaerobowy.

Ok dzięki wielkie. Delikatne zapocenie się pojawiło więc trzeba będzie do tego zajrzeć 

P. S. jesteś pewien że to pokrywa z łożyskami? Nie widzę tutaj takich elementów... Zerknij jak możesz  https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&opi=89978449&url=https://www.otomoto.pl/czesci/oferta/pokrywa-zaworow-nissan-qashqai-j10-1-6-dci-ID6EIKpR.html&ved=2ahUKEwjHh4bYvvP_AhUKgosKHeCKDj0QFnoECCUQAQ&usg=AOvVaw0mPv75byW1A7ROgF5kDWBg

Edytowane przez Batman404
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cezzar1a mam jeszcze pytanie do Ciebie bo widzę że masz duże pięcie o QQ... Zdarzyło mi się już bodajże 2 razy że poczułem zapach ni to palonych kabli, ni to palący się olej... Zatrzymałem się, otwieram maskę a tam dymek biały taki jakby ktoś zapalił papierosa... I trwa to chwilę i mija... Pytanie... Czy to może być podczas wypalania Dpf? Nie mam żadnej informacji na desce że jest wypalanie czy coś.Bo myślałem że coś może skapnelo na jakiś gorący element... Gdyby jakaś wiązka się smarzyła to chyba doszło by do jakiegoś zwarcia i pewnie wyskoczył by jakiś check na desce... Może przy wypalaniu Dpf jest jakaś nieszczelność? Chyba że faktycznie co jakiś czas coś mi skapnie gdzieś na rozgrzane elementy... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Batman404 napisał:

Chyba że faktycznie co jakiś czas coś mi skapnie gdzieś na rozgrzane elementy... 

Najprawdopodobniej cieknie olej albo płyn chłodniczy na wydech.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tutaj będę musiał się przyjrzeć skoro... A co do pokrywy...? Faktycznie ma jakieś łożyska?Bo nie widzę nic takiego a jest dokładnie taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzałem się pokrywie jeszcze raz i wychodzi na to że to zapocenie jest efektem oleju który spływa bardzo delikatnie ale jednak po tym elemencie... Od czego on jest i co to może oznaczać? 

Screenshot_20230704_225814_pl.tablica_edit_371061899419941.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Batman404 napisał:

Od czego on jest i co to może oznaczać? 

To jest rura z turbiny do intercoolera. W środku niej zawsze będzie olej, ale nie może się wydostawać na zewnątrz, bo to oznacza, że tracisz ciśnienie pompowane przez turbo.

23 godziny temu, Batman404 napisał:

A co do pokrywy...? Faktycznie ma jakieś łożyska?Bo nie widzę nic takiego a jest dokładnie taka sama

Jeśli za pokrywę zaworów uważasz ten plastikowy element z napisem NISSAN, to tam też są jakieś uszczelki. Tak naprawdę ten silnik nie ma pokrywy zaworów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, gdzie była głowica jednoczęściowa z umocowanym w niej wałkiem i to wszystko zamknięte od góry tą właśnie pokrywą-jak w starych silnikach. Tu głowica jest 2 częściowa, między połówkami tej głowicy pracują wałki w łożyskach ślizgowych, o których mówiłem. Od góry jest potem taka plastikowa odma z kilkoma uszczelkami i wlewem oleju i ta ozdobna pokrywa z napisem.

Edytowane przez cezzar1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Czyli muszę się przyjrzeć tej rurze czy faktycznie ma gdzieś lekką nieszczelność ale wszystko na to wskazuje bo od spodu jest delikatnie mokra od oleju 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...