Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

eksploatacja - jakiej firmy rzeczy polecacie?


Gość saki
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

właśnie czeka mnie duży przegląd. Przebieg 178 tysięcy.

Muszę wymienić: filtry powietrza, filt pyłkowy, paliwa, układu pcv, olej w skrzyni (bo coś mi gęstnieje w zimne dni za bardzo i skrzynia ciężko chodzi). Jakiej firmy te rzeczy polecacie by były dobre i nie kosztował pół pensji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry made in JC :) oleje Castrol :)

Ceny jak dla mnie w moim lokalnym JC :)

kabinowy 50zł

oleju 15zł

paliwa 25zł

powietrza 18zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro

Jeśli chodzi o filtr oleju to chyba lepiej zainwestować w coś markowego. Był ten temat swojego czasu poruszany na Forum - filterki po 15 zł mogą powodować, że lampka ciśnienia oleju po uruchomieniu zimnego silnika pali sie dosyć długo. Za ok 50 zł można kupić filtr firmy Mann i mimo większego wydatku oszczędzić sobie tego typu niespodzianek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 zł kosztuje orginał w ASO firmowany znakiem nissana :) filterki za 15zł są dobre informacja to jest potwierdzona przez znajomego sprzedwacę i użytkowników :) nazwy firmy nie pamiętam ale wszyscy polecają te filtry i nikt z nimi nigdy nie miał problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem sporo dobrych opini o Valvoline i właśnie taki olej zalałem, filtr oleju nie pamietam nazwy ale japoński. Odpukac na ten zestaw nie narzekam.

Świeczki NGK albo Denso, filtr p.pyłkowy gdzie taniej ale z filtrem powietrza to trza się zastanowić bo "mokry" kosztuje około 100zł a tanie podróby są suche.

Wg ASO te suche moga spowodować uszkodzenie przepływomierza ze względu na mozliwość odrywania się włókienek - ile w tym prawdy nie wiem a decyzje każdy podejmuje sam. Faktem jest że mój poprzednik zapakował filtron (to ten tańszy :lol: ) i póki co go nie wymieniam bo jest czysty.

Słyszałem że dobrą praktyką jest pakować do japończyka (nawet tego z brytyjskim obywatelstwem :D ) to co jest made in japan i ja staram sie postepować zgodnie z ta zasadą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem sporo dobrych opini o Valvoline i właśnie taki olej zalałem, filtr oleju nie pamietam nazwy ale japoński. Odpukac na ten zestaw nie narzekam.

Świeczki NGK albo Denso, filtr p.pyłkowy gdzie taniej ale z filtrem powietrza to trza się zastanowić bo "mokry" kosztuje około 100zł a tanie podróby są suche.

Wg ASO te suche moga spowodować uszkodzenie przepływomierza ze względu na mozliwość odrywania się włókienek - ile w tym prawdy nie wiem a decyzje każdy podejmuje sam. Faktem jest że mój poprzednik zapakował filtron (to ten tańszy :lol: ) i póki co go nie wymieniam bo jest czysty.

Słyszałem że dobrą praktyką jest pakować do japończyka (nawet tego z brytyjskim obywatelstwem :D ) to co jest made in japan i ja staram sie postepować zgodnie z ta zasadą.

TEż mi się tak kiedyś wydało, że jak w obudowie filtra i samym filtrze nie ma taczki brudu. Dopiero jak mi mądry człowiek wyjaśnił o co chodzi - rzecz oczywista - to wymieniam go cześciej. Bo brud zatyka malutkie pory w tym papierze i filtr z pozoru może byc czysty, ale jednak nie przepuszcza powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedna prośba. Podobno w almerze wymienia się nie tyle co filtr oleju, ale jakąś wkładkę i jakiś wkład. O co to chodzi konkretnie? i powiedzcie mi jeszcze proszę jaki konkretnie olej do skrzyni wlać? - przebieg 180 tysięcy, a w zimne dni rano olej mi w skrzyni ewidentnie gęstnieje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he. To nie żart. Oryginał ale uwaga: wiskotyczny-mokry kosztuje 99zł :!: :evil: Jeśli to jest zwykły papier to nie warto wyrzucać kasy...

mokry wiskotyczny mozna kupic w norauto LX307 nr katalogowy - placilem za niego 33 pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to raczej tutela ;) filtry (i inne produkty tej firmy) raczej nie najgorsze skoro zalecane sa do np. alf i fiatoow

jeżeli są zalecane do alf i fiatów, to raczej są najgorsze. Bo fiat nie dosyć, że brzydki, to jeszcze się psuje, a alfa chociaż piękna, to się nią fajnie jeździ gdy akurat nie stoi w serwisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przywracam swoje poparcie dla wyrobów Firmy Mann :D

 

 

a czy przypadkiem filtron nie robi dla manna ?? :> w kazdym razie dla jakiejs zachodniej firmy robi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jarroturro

Tego nie wiem, mam natomiast u siebie filtr oleju Filtrona i sądzę, że lampka ciśnienia oleju mogłaby gasnąć cokolwiek szybciej. W moim starym 126p gasła już jak zaczynałem kręcić rozrusznikiem. Fakt, że Almerka nie mieli na pusto tylko zapala od razu.........

 

Co do produktów włoskich........, ech gdybym przy kupnie samochodu używanego kierował się tylko jego urodą to wybrałbym Alfę 156, ponieważ jednak stawiałem na niezawodność - wybrałem n15

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość Belzebub

Ostatnio przerabiałem to samo -dodam tylko cykle wymian :

 

-płyn hamulcowy -co 60tyś km lub 2 lata (DOT4 -koszt 12zł/0,5L)

-świece -co 30tyś km (NGK BKR 5E -koszt 9-13zł/szt)

-filtr paliwa -co 90tyś km lub 3 lata (japoński -22zł)

-filtr powietrza -co 60tyś km lub 2 lata (może być Filtron -ok.30zł)

-olej silnikowy -co 15-20tyś km lub 1 rok (chwalone Castrol Magnatec lub Mobile 1 -"10W-40"półsyntetyk)

-filtr oleju -przy każdej zmianie oleju (MICRO -25zł)

 

-płyn do chłodnicy -dolewamy jeśli brakuje

-płyn do wspomagania -dolewamy jeśli brakuje DEXTRON III

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-filtr powietrza -co 60tyś km lub 2 lata (może być Filtron -ok.30zł)

 

:zdziw: Po 2 latach to ten filtr będzie tak za....bany że powietrza to on napewno żadnego nie przepuści. Powinno się wymieniać przy każdej zmianie oleju - tak jak filtr oleju. A jak ktoś popitala polnymi drogami to nawet częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Belzebub

Info wyjąłem z ksiażki serwisowej -więc zakładam że powinno być OK.

Z doświadczenia -kiedy ja wymieniałem filtr około 3msc temu -był czyściutki !! (uzywany i niezmieniany około 3lat) , jedynie kilka drobnych kamyczków na nim leżało zassanych przez wlot -kamyczki (większe ziarenka piasku) wyrzuciłem uważając by nie spadły nizej, filtr wymieniłem. Nadal twierdzę że w zwykłej ekspolatacji -wymiana co 2 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...