Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder r51, wcisniety do srodka przycisk na klapie bagaznika


Grzaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Malzonka ma kochana chciala otworzyc bagaznik I uzyla nie tego przycisku co trzeba. Ze nie chciala sie klapa otworzyc to niestety podeszla do tego silowo I teraz mam ten przycisk od centralnego wepchniety na amen do srodka. Nie moge nigdzie znalezc zadnego tutoriala. Na jakims amerykanskim forum wyczytalem ze tam wewnatrz jest metalowa ramka ktora trzyma ten przycisk I ona koroduje I czasem puszcza przy mocniejszym nacisnieciu. Czy ktos to rozbieral u siebie I ma jakies wskazowki? Tak mysle ze po zdjeciu plastiku wewnatrz klapy to juz jakis dostep bedzie?

 

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąć osłone od wewnatrz i będzie można odrecić mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, OsobaNN napisał:

Zdjąć osłone od wewnatrz i będzie można odrecić mocowanie.

Nie wiem jak zdejmowanie osłony wygląda w Patku, ale w Pulsarze trzeba się liczyć z urwaniem jakiejś spinki mocującej osłonę do blachy (zatrzaski b. ciasno siedzą). No ale w tej sytuacji nie ma innego wyjścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 to śruby a reszta to kołki.. idze łatwo zdjać jak we wszystkich innych Nissanach. 

R51.PNG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie. Jak bedzie pogoda to w weekend bede z tym walczyl

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis to rogrzebalem I naprawilem. Wstawiam zdjecia jakby ktos chcial to robic u siebie. Po otwarciu klapy I odczepieniu plastiku jest dobry dostep. Calkiem tel pokrywy plastikowej nie udalo mi sie zdjac ale nie bylo potrzeby. Cztery nakretki 10mm do odkrecenia I cala ta chromowana listwa wychodzi I jest dostep pelny do przelacznika. Musialem zrobic rzezbe z jedna sruba bo nie mialem innej z takim samym gwintem wiec te skorodawana nacialem na plaski srubokret I jest OK. Dorobilem z blachy aluminiowej na szybko ramke zeby trzymala ten przycisk I dziala. Jest duzo miejsca na wieksza ramke wiec sie za bardzo nie bawilem w elegancje. Niestety ten przycisk jest zintegrowany z ramka wiec nie bylo innego wyjscia. c703d1e8d10278553598965a769d6fa6.jpga1ea07975244a804d2b7a395bb290fde.jpg

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dawno nie zaglądałem na forum. Pewno już się uporałeś. Miałem to samo. Kupiłem całą używaną blende razem z przyciskiem. Ale. Zakonserwowałem tą blaszkę mocującą oraz zasylikonowałem styk blendy/listwy z klapą bagażnika. Uszczelka po latach parcieje i wszelka woda spływająca po klapie najprawdopodobniej omywała tą blaszkę i takie jest efekt. Więc jeśli tylko wymieniłeś i masz stara uszczelkę to polecą to dobrze zabezpieczyć przed korozją oraz przed dostawianiem się ewentualnej wody. Pozdrawiam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki, w sumie myslalem o silikonie ale ta uszczelka wygladala na calkiem dobra. Poki co dziala

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli działa to w porządku. Moja uszczelka była już sztywna, odstawała od karoserii i blendy i na pewno tam zaciekało. Więc zrobiłem niejako własną uszczelkę sylikonową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...