Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Luz półosi w skrzyni biegów


kasjopej
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Przyszła pora na wymianę piast z łożyskami z przodu. Łożyska już "huczały"  ale luzów nie było przebieg 165kkm. Samochód rozebrany i półosie wyjęte z piast koła. Dzięki temu mogłem się przyjrzeć ich stanowi. Zauważyłem że zarówno z prawej jak i lewej strony półosie od strony skrzyni biegów posiadają luz. Zastanawiam się czy ten luz to kwesta zużycia czy też to jest normalne

W załączeniu linki do filmów:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, cezzar1 napisał:

To jest luz międzyzębny w przekładni. Normalne. 

Dzięki za wyjaśnienie.

Mam też jeszcze jeden dylemat. Czujnik ABS-u jest ta zapieczony, że nie da się go wyjąć. Po zdemontowaniu piasty próbowałem wybić go od środka ale delikatnie aby go nie zniszczyć. Niestety bez efektu. I teraz się zastanawiam czy nie wybić go licząc się ze zniszczeniem i wymianą na nowy aby w razie przyszłego uszkodzenia nie wymieniać czujnika z koniecznym demontażem piasty? koszt czujnika to 70zł więc niewiele ale nie trzeba będzie demontować piasty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem z tymi czujnikami. Spróbuj jakiegoś odrdzewiacza. Otwór w którym siedzi czujnik zarasta rdzą i stąd problem z jego wyjęciem. Ale ja bym go nie ruszał póki działa. Naprawdę trzeba demontować piaste? Nie przyglądałem się jak jest zamocowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, cezzar1 napisał:

Jest problem z tymi czujnikami. Spróbuj jakiegoś odrdzewiacza. Otwór w którym siedzi czujnik zarasta rdzą i stąd problem z jego wyjęciem. Ale ja bym go nie ruszał póki działa. Naprawdę trzeba demontować piaste? Nie przyglądałem się jak jest zamocowany. 

Czujnik spryskany i czeka do jutra. Na youtubie są filmy, że można rozwiercić urwany czujnik i włożyć nowy. Tutaj niestety czujnik jest prostokątny a na końcu schodkowany. Ta więc wg mnie po urwaniu z zewnątrz trzeba demontować piastę i wybijać od środka

IMG20230720184839.jpg

IMG20230720184824.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...