Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Qashqai j11 dołożenie czujników martwego pola


Raymond
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

naszło mnie na czujniki martwego pola w QQ j11 i od kilku dni sprawdzam czy byłoby to wykonalne. W mojej wersji N-connecta są wtyczki w drzwiach, żeby podłączyć osłony słupków z diodą sygnalizującą wykrycie pojazdu w martwym polu,

na lewo od kierownicy przy panelu przycisków są dodatkowego wtyczki (jedna z nich zakładam, że jest od przycisku aktywacji i dezaktywacji martwego pola), mam miejsca montażowe pod sonary w lewym i prawym tylnym nadkolu (czy tam w okolicach nadkoli). Jak rozebrałem plastiki i tapicerkę z lewego boku w bagażniku to mam takie wtyczki z czego jedna jest zmostkowana:

 

Pytanie do osób posiadające QQ j11 z rocznika od 2018 i system obserwacji martwego pola (z tego co się zorientowałem to wcześniej system martwego pola był realizowany za pomocą kamery a nie sonarów), czy mogą sprawdzić czy do tych wtyczek jest coś podpięte, czy jest jakiś dodatkowy moduł, który zarządza sonarami, jakieś dodatkowe przewody itp. Za wszelką pomoc byłbym bardzo wdzięczny ;)

362501589_1327203884558879_7333567202996804090_n.jpg

362914427_150306648084701_330450386693010375_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem ciekaw,kiedyś puściłem zapytanie o to samo na fb i odradzono mi,że to jest dziadostwo...tzn słabo działa.Ale skoro Ty masz wtyczki i jest zmostkowana ,to widocznie masz aktywną funkcje w module i żeby nie świeciło stale,albo nie pokazywało jakiegoś błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...