Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż lusterka cofania


Matuzalem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Samochód: Nissan Pulsar 1,2 DIG-T Tekna (2015).

Lusterko cofania mam do wymiany. Jeszcze spełnia swoją funkcje, ale już pod słońce lub odbicie świateł niestety przestaje być lustrem.

Myślę, że zdjęcie najlepiej zobrazuje o co chodzi.

To nie jest bród. Wygląda tak, jakby od wewnątrz warstwa odbijająca „wykruszyła” się/zużyła.

Plastikowe osłony zdemontowałem bez problemu, jednak już same lusterko… no cóż, nie znalazłem żadnych śrub, zapadek czy zatrzasków, a na siłę nie chciałem ciągnąć. W internecie nie znalazłem zbyt wielu informacji, a zdjęcia lusterek sugerują jakoby były tam szyny i wystarczy je wysunąć, ale niestety mi się to nie udało.

Pozdrawiam

mirror.jpg

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie,

Jako, że nie byłem w stanie zdemontować lusterka z przedniej szyby, mimo różnych prób, pomysłów, wracając do domu zahaczyłem o ASO.

Opisałem sytuację. Obsługa klienta zadzwoniła na warsztat czy mają wolne stanowisko. Było, więc wraz pracownikiem, przetransportowaliśmy się do hali.

Przyszedł mechanik i jemu opisałem sytuację. Początkowo stwierdził, że to żaden problem, jednak gdy zaczął próby, zmienił zdanie.

Chwile się z tym pomocował. W którymś momencie pociągnął mocniej i pyk… poszła szyba w miejscu mocowania lusterka. Pierwsze jego słowa do drugiego pracownika: „o ku… … ile kosztuje nowa szyba?”

Przeproszono mnie za zaistniałą sytuację – no cóż, stało się trudno, nikt tego nie zrobił celowo.

ASO pokryje koszty materiałowe i wymiany szyby.

Być może sprężyna dociskowa się zaparzyła albo ktoś mocując lusterko po prostu je przykleił - szyba była przez kogoś wcześniej wymieniona, więc trudno powiedzieć.

Czyli… chyba… mogę uznać temat za zamknięty, jakkolwiek to w końcu wyszło – no lusterko będzie zdemontowane i wymienione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jak była wymieniana, to na bank ktoś to przykleił... Z drugiej strony, dobrze że to się w ASO stało, niż sam byś się siłował i uszkodził szybę na swój koszt... Mniejsze zło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xcezx napisał:

Napisz ile kosztuje szyba w ASO do Pulsara?

Wysłane z mojego LE2123 przy użyciu Tapatalka
 

Dziś dostałem dokument potwierdzenia szkody i wymiany szyby.

Wstępnie przekazano mi iż całość będzie trwała do 3 dni (sprowadzenie, demontaż, montaż; nie wiem czy jest w tym uwzględnione 24 godziny na pełne utwardzenie kleju).

Jak będę miał konkrety, dam znać.

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Okazało się, że lusterko było prawidłowo zamontowane, a nie klejone. Wygląda na to, że za pierwszym razem, komuś w serwisie wiedzy zabrakło. Moje pierwsze podejścia były dobre, ale zabrakło mi… młotka.

Osoba która demontowała przy mnie lusterko, zrobiła to w 5 sekund. Powiedziała, że demontaż lusterek w nissanach i renault jest problematyczne, gdyż jest tam mały ząbek, który należy wcześniej odgiąć z rozsądną siłą.

Należy lekko podważyć górną część mocowania lusterka do szyby by zwolnić zablokowanie, a następne uderzać w nie młotkiem nie za mocno ale energicznie by wysunąć sprężynę mocującą z szyn (w kierunku przodu samochodu)… i tyle.

Co do samego lusterka – gdyby ktoś chciał je rozebrać, jest to możliwe, ale należy zaopatrzyć się w dość twardą najlepiej plastikową płytkę lub coś co umożliwi podważenie oraz sporo cierpliwości. Ja użyłem kostek do gry na gitarze o dość dużej twardości i małej grubości. Użyłem dwóch by jedno miejsce podważyć, zrobić szparę, a kolejnej by wypchnąć zatrzaski.

Nie było łatwo, są wyjątkowo mocno dopasowane. Na szczęście plastik jest dość elastyczny i twardy, więc nie taki łamliwy.

Podważanie najlepiej zacząć od góry lub dołu lusterka, a boki zostawić na koniec. Odpięcie boku było najtrudniejsze, gdyż z powodu naprężenie obudowy, prawie nie było miejsca by włożyć kostkę do gry – mocnym i pewnym pociągnięciem, ostatnie zatrzaski odskoczą.

Na zdjęciach zamieszczam jak lusterko wygląda po rozebraniu oraz to co jej w nim. Nie analizowałem płytki, ale zostawiam i jej zdjęcie, może komuś do czegoś się ono przyda.

X?rlkey=5w11pe6s07g19ra1ib68hu8ko&dl=0

X?rlkey=ompmy2pp4xl859ll0f0cge8rg&dl=0

X?rlkey=ppayfc1whjnz0weo6rg4q3pr6&dl=0

X?rlkey=drhoi0449agnl7brpf7c0xj8a&dl=0

X?rlkey=5g84g9h2c4ohszz49u38i6qhb&dl=0

X?rlkey=0k5t2r02l7i1obs1at1w1lpjs&dl=0

X?rlkey=qzapweilcauc79u7dkaby8ulf&dl=0

X?rlkey=onj7d06vaevtaco2fsihj3a2z&dl=0

X?rlkey=aa5db84d5rd6uvvmwwbm24rd9&dl=0

X?rlkey=8ggl1n25ro5qxogmy3uh1b22w&dl=0

X?rlkey=3g8icvt31dm52prpe1ac9m3cs&dl=0

X?rlkey=277xnred3o7jlqvfp42inlkg3&dl=0

X?rlkey=e7tg08wu9l9yah98zm7q1x79u&dl=0

X?rlkey=whje6zkhknufqfep4empyqb01&dl=0

Co do kosztów wymiany szyby – w środę/czwartek dostanę fakturę, wtedy wyedytuję wiadomość i podam cenę.

--- Edycja (16.08.2023) ---

Z powodu czasu urlopowego, fakturę dostanę w poniedziałek (21.08).

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

 

Trochę to potrwało - nie wiem czemu mieli taki problem z wygenerowaniem tej faktury.

Tak czy tak, koszt wymiany szyby wraz z szybą wyniósł 950 zł.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Matuzalem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...