Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

klima - sterowanie auto coś nie teguje


dodomela
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

automatyzacja klimy coś mi nie teguje.

funkcja AUTO działa ... jakiś czas

po tym czasie, tak jakby ..... przestawały działać przełączniki nawiewów.... może automatyczna zmiana prędkości dmuchawy (ustawia się na 1 góra 2 kreski)... może jakiś czujnik/przekaźnik...siusiakWI. Efekt taki że ludź zaczyna się pocić.

jak wyłapiesz ten moment, możesz zmienić prędkość nawiewów (funkcja AUTO gaśnie), możesz zmienić kierunek nawiewów....  ale te operacje nic nie zmienią, to znaczy prędkość wzrośnie ale z żadnych kratek nie będzie wiatru, kierunek nawiewu się zaświeci ale i tak się nic nie zmieni.

no takie abrakadabra

taki WorAround.... tip for trip....:

-po wybranu innej prędkości nawiewu funkacja AUTO gaśnie

-wówczas wyłączamy funkcję DUAL

-włączamy nawiew na buźkę

(do tej pory nic się nie dzieje i nasze klikanie to takie machanie ręką, jak Harry Potter)

-wyłączamy guzik AC

-czekamy chwilę, tak z 30sek. aż poczujemy, że nawiew na buźkę, w kratkach bocznych i centralnych zaczyna do nas napływać.

(w tym momencie jakoś tak klapy się przestawiają i mamy nawiew grawitacyjny, bez klimatyzacji.

i jak już czujemy że wiater duje, możemy włączyć (ewentualnie możemy go nadusić) guzik AC.

Od tego momentu klima działa wspaniale ALE nie możemy dotykać guzika AUTO ( nie wiem czy dual też, bo poprostu boję się go naciskać)

Możemy też zmieniać prędkość nawiewu i kierunki.

 

Czy ktoś z Was ma jakieś rozwiązanie, albo trop, który by pominął wypowiadanie magicznych zaklęć i machanie różyczką, bo boje się że pomylę słowa i mój X zmieni się w Q.

 z wyrazami szacunku

Spocony człowiek z zza kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

JEST TROP !

oczywiście kompa jeszcze nie podłączyłem, no bo po co, przecież mam kule szklaną.

Naprawiło się.

Ww awaria miła miejsce na wakacjach, przy temperaturach dochodzących do 40 stopni. Po powrocie do domu, gdzie temperatura o wiele niższa, po paru dniach, nawiewy działają, prędkość wentylatora się zmienia, w trybie Auto.

Wygląda to tak, jakby w wielkie upały sygnał temperatury w kabinie był przekłamywany.

a teraz trop:

Gdzie i jak się dostać do tej rółki :)  co odprowadza wodę pod auto? bo małżowina mi mówi, że co jakiś czas jej coś spadło na stopę.... może jak się skraplało w kabinie to ta woda gdzieś po jakichś łączówkach spływała???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

@dodomela a wiatrak się kręci? Miałem tak samo na wakacjach, okazało się, że wiatrak stoi na amen.

 Co najlepsze - silnik się nie grzał (nie wiem jak to rozwiązali). Chłodziło podczas jazdy a na postoju żar tropików.

A co z wodą? Rozwiązałeś problem? Może to zapchany odpływ z panoramy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.10.2023 o 12:45, Wilas81 napisał:

 

A co z wodą? Rozwiązałeś problem? Może to zapchany odpływ z panoramy?

tak jak napisałem, samo się naprawiło. Na wiosnę poproszę mechanika żeby przetkał odpływ ze skraplacza, chyba że mi ktoś powie gdzie ta rurka jest przymocowana i gdzie przebiega jej odwodnienie. Było by luks jakby od strony kabiny było dojście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...