Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jak zdjąć osłonę słupka przy kierowcy? ewentualnie podsufitkę nad kierowcą?


rafalp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Próbowałem przeczyścić kanaliki odprowadzające wodę spod szyberdachu i chyba coś poszło nie tak... i przy okazji coś musiałem rozpiąć... zadowolony że "wycior" wszedł na kilka metrów bardzo zdziwiłem się jak woda poleciała po słupku do środka... pewnie odczepił się jakiś łącznik... ale żeby się do tego dostać to trzeba zdjąć te osłonę słupka a może też i kawałek podsufitki... Osłona w zasadzie lekko sama odchodzi OPRÓCZ jednego zaczepu - którego ani umiarkowaną siłą ani niczym innym nie mogę odpiąć... widać przechodzący czarny klips z jakimś zielonym czymś w środku - ale ani tam nie ma jak tego przekręcić, ani wyjąć...

może ktoś już to przewalczył i może się podzielić.

z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.08.2023 o 11:13, rafalp napisał:

Cześć, 

Próbowałem przeczyścić kanaliki odprowadzające wodę spod szyberdachu i chyba coś poszło nie tak... i przy okazji coś musiałem rozpiąć... zadowolony że "wycior" wszedł na kilka metrów bardzo zdziwiłem się jak woda poleciała po słupku do środka... pewnie odczepił się jakiś łącznik... ale żeby się do tego dostać to trzeba zdjąć te osłonę słupka a może też i kawałek podsufitki... Osłona w zasadzie lekko sama odchodzi OPRÓCZ jednego zaczepu - którego ani umiarkowaną siłą ani niczym innym nie mogę odpiąć... widać przechodzący czarny klips z jakimś zielonym czymś w środku - ale ani tam nie ma jak tego przekręcić, ani wyjąć...

może ktoś już to przewalczył i może się podzielić.

z góry dzięki

nie pamiętam, ale sie to jakoś przesuwało w którąś stronę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie - osłona dość lekko się odpina, ale nie można jej zdjąć bo wisi na jakimś klipsie. w opisie manuala znalazłem info, żeby to odciąć i pamiętać przy zakładaniu dać nowy... dziwne jak na taki prosty element...

ale nawet jak się to uda, to nie wiem, czy dostanę się do tego wężyka odprowadzającego wode z szyberdachu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zabezpieczenie żeby po odpaleniu kurtyn nie latały plastiki po kabinie. Zielona spinka mocowana na sztywno do słupka i od słupka tasiemka do osłony. Jak weźmiesz długie szczypce i przekręcisz tasiemkę o 90 stopni zejdzie bez problemu.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzycho ma rację. Najlepiej mieć cieńsze szczypce, ale kobinerkami też da radę. Tylko odciągnąć maks co się da i kręcić przy tym rowku. Bo jak będzie zbyt blisko części spinki spiętej do karoserii to można i tak oberwać. I robić w cieple lepiej. Oczywiście ja na drugim ze zdjęć mam inaczej złapane, ale to robiłem tylko dla pokazania przy okazji innej relacji. I uważać na kurtyny:

20220822_193457.jpg

20220822_193336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" I uważać na kurtyny:" - myślicie że tu grzebiąc można je przypadkiem odpalić? no to by się przyoszczędziło na samodzielnej naprawie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle odpalić co sobie niechcący dźgnąc czymś ostrym grzebiąc przy tym słupku. Same kurtyny lecą nad podsufitką, ale jakieś fragmenty zachodzą na słupek. Przynajmniej w pulsarze tak mam, ale może w X nie ma. Nie wiem czy jakby coś fizycznie uszkodzić jak to wpłynie na funkcjonalność kurtyny przy strzale.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...