Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kamery 360 stopni czy mozna latwo doinstalowac


Marecki_l
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc wszystkim. Stalem sie posiadaczem qashquai'a j11, niestety nie ma w nim w/w kamer, radio zostalo wymienione na stacje multimedialna z nawigacja Kenwood dnx 7170 dabs. Stacja obsuguje tylko kamere cofania.

Nie mam kamer w lusterkach, a grillu z przodu jest wyciecie na kamere.  Zastanawiam sie czy jest szansa zrobic upgrade tego auta mozliwie niewielkim kosztem, moze sa w nim gotowe wiazki kabli i wystarczy powpinac odpowiedni osprzet, wymienic lusterka na takie z kamerami. 

Moze ktos juz cos takiego robil i jest w stanie podzielic sie doswiadczeniami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A komputer pokladowy? pomyslales o tym? tez bedziesz wymienial? raczej jest to nie realne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo chcę się dowiedzieć, co w samochodzie trzeba zmienić, a co ewentualnie jest w nim standardowo instalowane a jedynie nieaktywne.

Jesli w grę wchodzi wymiana komputera pokładowego to oczywiscie jest to raczej nierealne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup od chińczyka system kamer 360 i podepnij jego centralkę pod istniejące radio w miejsce aktualnej kamery

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko co jest sterowane/podlaczone pod komputer bedzie ciezko przeskoczyc, niestety. Gdyby jednak to bylo mozliwe to i tak koszty kupna byly by duze, no chyba ze za darmo. 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co? Te kamery to głównie bajer. Obraz jest tak słabej jakości i tak znieksztalcony ze realnie się z nich nie korzysta, tylko z tylnej. Przód tylko czujniki. Na upartego czaem przydaje się prawa do parkowania przy krawężniku ale to też mocno naciągane... Jak masz tylną reszta to gra nie warta świeczki, chyba że chodzi o znajomych...

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspomniałem wcześniej.
Jeśli radio ma wejście na kamerę wsteczną to odpina się ją a w jej miejsce podłącza centralkę kamer 360.
To do centralki wpina się 4 kamery i w niej się kalibruje widok.
Potem gdy włączysz wsteczny to na monitorze zamiast poprzedniej pojedynczej kamery, pojawi się obraz z tego dodatkowego systemu 360.
Działa to całkiem tak samo jak w oryginale. Czasami jest też opcja z pilotem i można sobie dowolnie zmieniać widok z kamer. Są też centralki z wyprowadzonym przewodem który po podpięciu do dodatkowego przycisku zmienia obraz z kamer.
Jest tego całkiem sporo na rynku.
Znajomy kupił taki za niecałe 500pln (4 kamery, centralka i przewody) i jest mega zadowolony.

Wysłane z mojego 2201116PG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 21.08.2023 o 14:32, Smakor napisał:

Po co? Te kamery to głównie bajer. Obraz jest tak słabej jakości i tak znieksztalcony ze realnie się z nich nie korzysta, tylko z tylnej. Przód tylko czujniki. Na upartego czaem przydaje się prawa do parkowania przy krawężniku ale to też mocno naciągane... Jak masz tylną reszta to gra nie warta świeczki, chyba że chodzi o znajomych...

QQ J11 to moj pierwszy samochod z kamerami 360st. Polaczenie kamer 360st plus czujniki z przodu i z tylu to dla mnie bomba. Po QQ moje dwa nastepne samochody rowniez musialy miec kamere 360st. 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...