Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stalowa osłona spodu silnika


michal220
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Zastanawiam się nad zakupem osłony spodu silnika (niestety obecną połamałem)

Znalazłem na allegro coś takiego:

Metalowa osłona pod silnik Nissan X-Trail T31 2013 16.111 za 724 zł z Nowa Sól - Allegro.pl - (12940232016)

Czy ktoś ma doświadczenie z podobnymi produktami?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie z perspektywny innego modelu i innych marek. Moje Murano przeszło na córkę i tam straciło troche elementów.. poszły osłony pod powozie i progi.. no i sam też od czasu do czasu oram grata jak by był czołgiem.  Sprawdziły się w mieście i poza.

W zabawach w błocie kiedyś uczestniczyłem z Jeepem i tam obowiązkowo były płyty.  Obecna nowa zabawka F250 doczeka się za chwile opancerzenia. 

Jeśli płyta / płyty są dostosowane do danego modelu i są potrzebne ze względu na użytkowanie to warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używam x-traila jako typowej terenówki, ponieważ niestety się do tego nie nadaje 😕 

Z tego co czytałem na innych forach angielskojęzycznych to plastikowa łamie się na zamkach z piasku i wyższej trawie :P i chciałem zapytać o wasze odczucia.

Moje zastosowanie to głównie wjazd w jakąś kamienistą górską drogę lub w ściernisko/łąkę/leśną drogę podczas wyrębu drzewa, dlatego myślę, że nie potrzebuję jakiegoś super pancerza, ale jeżeli plastik ma się łamać przy każdym kontakcie z podłożem, to szkoda 200zł i lepiej dopłacić te 500zł i mieć na lata. Tylko pytanie czy osłona stalowa z tej firmy faktycznie lata wytrzyma?

Ja swoją osłonę połamałem przez głupotę (myślę, że stalową bym urwał lub powyginał, już się oduczyłem takich akcji tym samochodem :P ) i jeździłem bez przez prawie rok, ale teraz szykuję się na trochę dalszą wyprawę i nie chcę jechać bez żadnej osłony pod silnikiem. Planujemy trochę pojeździć po lekkich bezdrożach Grecji i krajów bałkańskich i nie chciał bym, by jakiś zabłąkany kamień się tam dostał, stąd moje pytanie.

Czy te plastikowe osłony faktycznie są takie tragiczne?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy są tragiczne to raczej nie. Chronią przed typowymi zagrożeniami mecahnicznymi w mieście. Plastik z biegem lat traci swoje właściwości ze względu to gdzie jest...wilgoć, woda, kamienie , wysoka temperatura od silnika i mocowania jak i sama osłona może powiedzieć dość.  Czy iść w stalowe...zawsze to jest mocniejsze, ale system zamocowania też musi być inny. Inna masa płyty i inna charakterystyka pracy od platikowej.  Można zamontować z amelinium :) , inna waga i do lekkich wycieczek czemu nie, ale też tutaj bym zwrócił uwagę na mocowanie.  Kiedyś , dość dawno temu przyjechał MB GLK z plasticzanymi, ale dwa razy grubsze niż orginalne, bo zwykłą urwał gdzieś.  Nie wiem czy coś takiego jest dostępne do T31.  Ja bym w Twoim wypadku poszedł w aluminiowe, mniejsza masa, ochrona do tego co zamierzasz wydaje się optymalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, michal220 napisał:

Czy te plastikowe osłony faktycznie są takie tragiczne?

nie są, większym problemem jest mocowanie osłony na spinki, bo te szybciej się kruche robią i potem się okazuje, że cała osłona odlatuje przy dużej prędkości. Osłony są dość elastyczne, więc sporo wytrzymują, ale nie ochronią miski przed solidnym uderzeniem. Z metalową jest taki problem, że jak jest mocno przykręcona, to przy uderzeniu może odkształcić ramkę do której jest przykręcona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Eloar napisał:

nie są, większym problemem jest mocowanie osłony na spinki, bo te szybciej się kruche robią i potem się okazuje, że cała osłona odlatuje przy dużej prędkości. Osłony są dość elastyczne, więc sporo wytrzymują, ale nie ochronią miski przed solidnym uderzeniem. Z metalową jest taki problem, że jak jest mocno przykręcona, to przy uderzeniu może odkształcić ramkę do której jest przykręcona.

Metalowe ( stal / amelinium ) zakłada się na podkładki gumowe, aby amortyzowały trochę. U mnie jak projektuje sie i zakłada takei osłony to zawsze tak się robi.  Może są inne praktyki, ale ja mówię ze swojej perspektywy i to co stosuję u siebie i u innych.

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym roku zakładałem taką stalową osłonę silnika. Ta oryginalna nie przetrwała jazdy przez góry w Albanii
Zamówiłem na Allegro (w zeszłym roku kosztowała 511 zł)
... Z tego co widzę, nadal jest dostępna w tej cenie

https://allegro.pl/oferta/oslona-silnika-skrzyni-stal-nissan-x-trail-t31-14322675470

Wysłane z mojego RMX3363 przy użyciu Tapatalka



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...