Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Rozładował się nowy akumulator zaraz po zamontowaniu.


Gość siano

Rekomendowane odpowiedzi

Pomocy co to może być co jest przyczyną ??

 

Kupiłem nowy akumulator i po jakimś czasie nie mogłem odpalić auta rozładował się auto stało dobre 4 dni nie odpalane ale chyba to nie jest winą co to może być proszę o sugestie i porady co mam zrobić pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki akumulator (firma, pojemność)...

Masz alarm?

 

Sprawdź pobór prądu przy wyłaczonym silniku i wyłączonych wszystkich odbiornikach, może coś się nie wyłącza? (mój kolega tak miał - cały czas świeciła się lampka w bagazniku).

Alarm pobiera około 15mA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też tak miałem. Akumulator sie rozładował po 2 dniach stania na dworzu. No to uznałem że był niedoładowany i troche mrozek złapał i nie wytrzymał. Ale jak go naładowałem i po 2,5 dnia zrobił to samo to już sie zdziwiłem. podjechałem do "alarmowców" co by pobory sprawdzili, no i wyszło że cuś prąd wpierdziela...a gościu pierwsze co to otworzył schowek czy podświetlenie jest...no i jest, tylko nie gasło. Radzę więc sprawdzić takie banalne rzeczy...

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o alternatorze u mnie lampak raczej nie poniewaz włacza sie tylko jak wlacze postojówki towtedy dopiero sie wlacza ja stawiam na alternator tylko musze zmierzyuc ładowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sprawdzić ładowanie jest bardzo łatwo.

1. Sprawdzić połączenia (klemy, punkty masy, zacisk + na alternatorze).

2. Woltomierzem na klemach akumulatora zmierzyć napięcie (silnik na "wolnych" obrotach).

- napięcie nie powinno być wyższe niż 14,4 V bez dodatkowego obciązenia,

- napięcie nie powinno być niższe niż 13,8 V przy prawidłowo naładowanym akumulatorze i włączonym dodatkowym obciążeniu np. światła mijania, ogrzewanie tylnej szyby,

Wynik inny niż te dane świadczy o niesprawności np. akumulatora lub alternatora.

Ps. Lampka z symbolem "ładowanie" musi oczywiście zgasnąć.

Pzdr.

Tomasz_A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...