Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Resety automatycznej klimatyzacji


draft3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem posiadaczem J12 w wersji Tekna od kilku dni. Czy ktoś z Forumowiczów spotkał się ze spontanicznymi resetami klimatyzacji? Mi się zdażyło kilka razy podczas jazdy, efekt jest taki, że ekran automatycznej klimatyzacji na chwilę gaśnie i potem pojawia się defaultowych ustawieniech (18 C, A/C on).

Zastanawiam się również, na ile intensywnie wieje Wam z kratek na najniższym ustawieniu prędkości wentylatora gdy tryb Auto jest wyłączony. Na moje oko intensywność nawiewu w najniższym ustawieniu prędkości wentylatora jest nieco za duża (jakkolwiek system pozwala na jej zwiększenie). Chyba, że to w moim egzemplarzu jest jakiś problem z konfiguracją/kalibracją...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie klimatronik w qasqai żyje własnym życiem trzeba sie do tego przyzwyczaić. Co do resetu zgłoś się do ASO. Może być tak ze wczasie pracy wykryje jakiś sporadyczny błąd z czujników i resetuje system. Auto nowe więc różnie może być po produkcji.

Wysłane z mojego SM-A526B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik działa raczej bez żadnych problemów. Miałem dosłownie w 1 roku może 3 sytuacje, że nawiew jakby się obraził, coś ustawiam i nic, wtedy pomaga wyłączenie całkowite klimy/nawiewu i ponowne włączenie.

nr_010-12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Przez kilka dni próbowałem znaleźć scenariusz reprodukcji resetu klimatyzacji, ale problem przestał się pojawiać.

Wciąż wydaje mi się, że sam nawiew wieje zbyt mocno na najniższym biegu wentylatora, ale da się z tym żyć po przekierowaniu nawiewu na szybę.

Poproszę o sprawdzenie w serwisie przy przeglądzie zerowym, gdybym dostał jakieś ciekawe informację, to dopiszę w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Wraca temat sporadycznego wieszania się nawiewu klimatyzacji. Po wizycie w ASO dowiedziałem się, że problem z wentylatorem jest znany Nissanowi (biuletyn serwisowy) od lipca zeszłego 2022 roku. Porada Nissana - wyłączenie zapłonu i ponowne włączenie (dobra rada he he). ASO radzi - dowiadywać się, dzwonić... może coś wymyślili. Serwis rozkłada ręce.

Nissan w Polsce ma już trochę zgłoszeń na tą usterkę, która polega na odłączaniu wentylatora, gdy pobiera niewłaściwi prąd zwłaszcza gdy auto stało na mrozie. U mnie garaż 12-16 stopni i mimo to ten problem czasem wyskakuje. Pomaga wył/wł klimy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...