Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nowy qashqai kilka pytań do użytkowników


Mateoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od kilku tygodniu posiadam nowego qashqai i mam kilka pytań do użytkowników auta.

Czy u was też do 100km jest cicho powyżej słychać szum wiatru tak jakby gdzieś przez uszczelkę drzwi kierowcy? 

Posiadam wersję 1.3 dig-t xtronic i zauważyłem że skrzynią potrafi przy zwalnianie poszarpywać. Czy to normalny objaw w tej skrzyni? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też szumi ale najbardziej mnie denerwują drgania lusterek przy prędkościach autostradowych, duże auto duże szumy, opony też swoje dokładają.

Szarpnięcie to kwestia tego jak tu działa start stop jak hamujesz to wyłącza silnik zanim się zatrzymasz i jak w tym czasie puścisz hamulec to ponownie startuje silnik i pojawia się szarpnięcie, kwestia przyzwyczajenia, mnie to już nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rzadko jeżdżę z prędkościami autostradowymi, ale nie zauważyłem drgania lusterek. Przez uszczelki też nic nie szumi. Natomiast szarpnięcia się zdarzają, ale przy hamowaniu i odpuszczaniu hamulca, np. przy dojeżdżaniu do świateł. Ale powoduje to system start/stop, a nie skrzynia biegów. Trzeba o tym pamiętać i nie podjeżdżać zbyt blisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Mnie przy prędkościach, okolice 100-120km/h, słychać szum opon (to też zależy od nawierzchni), czasem przy niższych prędkościach. Np. w Austrii czy Chorwacji mają "cichsze" nawierzchnie. Co do szumu wiatru, potwierdzam. Boczny wiatr potęguje hałas. Lusterka nie drżą.

Xtronic, przy zwalnianiu, zrzuca biegi. Jest delikatne uczucie niby szarpnięcia, ledwo wyczuwalne. Nie używam SS. Nauczyłem się kliknąć w rodo  i wyłącznik SS po uruchomieniu auta. Z aktywnym SS, przy manewrach na parkingu (D-R)to są dopiero szarpnięcia. Dlatego wyłączam to dziadostwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 14.09.2023 o 03:29, Mateoo napisał:

Witam. Od kilku tygodniu posiadam nowego qashqai i mam kilka pytań do użytkowników auta.

Czy u was też do 100km jest cicho powyżej słychać szum wiatru tak jakby gdzieś przez uszczelkę drzwi kierowcy? 

Posiadam wersję 1.3 dig-t xtronic i zauważyłem że skrzynią potrafi przy zwalnianie poszarpywać. Czy to normalny objaw w tej skrzyni? 

Tak. U mnie jest podobny bardzo denerwujący szum. Czekam na serwis i zobaczymy.

Chyba, że ktoś to przerabiał.

Bardzo to irytujące, bo ogólnie auto jest naprawdę nieźle wyciszone. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być przypadłość z poprzednich Kasiek,gdzie źle uszczelnione mocowanie lusterka powodowało silny szum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 7.11.2023 o 15:35, seta21 napisał:

Tak. U mnie jest podobny bardzo denerwujący szum. Czekam na serwis i zobaczymy.

Chyba, że ktoś to przerabiał.

Bardzo to irytujące, bo ogólnie auto jest naprawdę nieźle wyciszone. 

 

Był Pan w serwisie z tymi lusterkami?u mnie to samo przy prędkości pow.110 km/h widać jak drgają lusterka. ASO coś podziała?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 9/16/2023 at 3:01 PM, Andrew said:

U Mnie przy prędkościach, okolice 100-120km/h, słychać szum opon (to też zależy od nawierzchni), czasem przy niższych prędkościach. Np. w Austrii czy Chorwacji mają "cichsze" nawierzchnie. Co do szumu wiatru, potwierdzam. Boczny wiatr potęguje hałas. Lusterka nie drżą.

Xtronic, przy zwalnianiu, zrzuca biegi. Jest delikatne uczucie niby szarpnięcia, ledwo wyczuwalne. Nie używam SS. Nauczyłem się kliknąć w rodo  i wyłącznik SS po uruchomieniu auta. Z aktywnym SS, przy manewrach na parkingu (D-R)to są dopiero szarpnięcia. Dlatego wyłączam to dziadostwo.

TIP: Przy parkowaniu wystarczy wypiąć pasy SS się nie załącza tak samo jak Auto hold.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...