Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pathfinder R51 zgnila belka poprzeczna


Grzaski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Niestety rdza zaatakowala jak zawsze tam gdzie nie widac I zezarla belke poprzeczna z tylu tak ze jedna opaska od zbiornika odpadla wiec raczej cala belka bedzie do wymiany. Na rysunku zaznaczylem ktora. Mam problem maly bo wogole nie moge tej czesci znalezc w Europie. Czy ktos moze ma jakis sklep / kontakt do kogos kto mialby takie cudo. W tej chwili widze tylko dostepne w Stanach. 22865912942332df1780e0c82888c229.jpg

 

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znany temat, cale ramy jak i ich elementy sa nie do zamowienia w Europie. Walczylme z tym dla D40 i R51 jakis czas temu, dorabiane to tragedia bo zazwyczaj nie ma do czego przyspawać bo wszytko zgnite.... ja odpościłem tematy ram w D40 i R51 kilka lat temu bo się nie opłaci naprawiać. Generalnie kiepska sprawa, może ktoś to naprawia w Polsce. U mnie to kosztowało od 700 do nawet 5 tys euro jak sie okazało,że wszytko zgnite wszędzie było i konserwacja i przerobienie ramy na otwartą to osobna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belkę którą zamówisz może nie być do czego przyspawać. Blachy ramy cienkie w wyniku korozji. Proponuję pojechać do warsztatu mechanicznego albo samemu wejść pod auto i młotkiem ślusarskim opukać ramę. Po odgłosie będziesz wiedział w jakim jest stanie. Początek ramy od silnika do połowy samochodu jest przeważnie ok , ciepło silnika działa dobrze na ramę . Druga część ramy niestety tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem, zazwyczaj nie ma do czego przyspawać bo wszytko zgnite. Naprawa często bywa nie opłacalna. Jeśli już się naprawi to warto zrobić czyszczenie i konserwację ramy ( w środku również ) i przerobić ramę na otwartą. Co wleci to wyleci i jak jest dobrze zakonserwowana to rdza nie zje ponownie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama u mnie na szczescie jest OK. Czyscilem wszystko I opukiwalem solidnie jakis miesiac temu zanim go zakonserwowalem. Nie mialem oczywiscie szansy zobaczyc tego co nad zbiornikiem. Znalazlem w Polsce firme robiaca elementy ramy na zamowienie. Czekam teraz tylko na zielone swiatlo od mechanika I bede zamawial te poprzeczke. Mam nadzieje ze go uratuje

Sent from my NTH-NX9 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...